Uszkodzenie dysku | Nowe pytanie o Testdisk


(Mad Duck) #1

Mam dwa dyski. Na jednym z nich było parę mega nieulokowanego miejsca (wynik formatowania pod xp). Zatem zainstalowałem tymczasowo system na drugim dysku, zainstalowałem Partition Magic 8.0 i kazałem mu usunąć jedną partycję aby móc do niej przykleić nieulokowane miejsce. PartitionMagic powiedział że żęby wykonać tę czynność musi uruchomić ponownie komputer. To spoko, cyk i niech działa. A on po reboocie zawiesił się na BIOSie. Zresetowałem go i poszedł dalej, PartitionMagic włączył się ale powiedział że nie wykrył dysku. Winda się uruchomiła i teraz cały mój drugi dysk wyświetla się w Moim Komputerze jako jedna partycja której nie da się otworzyć. PartitionMagic też widzi dysk jak jedną partycję a do tego czystą i 130GB (dysk jest 40 GB) i jest na niej napisane BAD. Mogę z tego dysku jedynie stworzyć nowe partycje, nie ma opcji Uncreate.

Czy istnieje możliwość odratowania danych na tym dysku?


(JNJN) #2

A zawsze się pisze przed zabawą PM zrób najpierw kopie ważnych danych.

Odzysk danych - poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=4993


(Mad Duck) #3

No wiesz “nie spodzieałem się”:wink: Dzięki za info, poczytam może cos z tego wyjdzie mam nadzieję.

Złączono Posta : 26.11.2005 (Sob) 18:39

Hmm… no fajnie ale opisywane programy dają możliwość odzyskania utraconych danych z partycji. U mnie wygląda to tak że nie wydać starych partycji i cały dysk świeci się jako jedna 137GB partycja…

Złączono Posta : 26.11.2005 (Sob) 18:54

Mam pytanie co do podanego tu :arrow: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14373 programu Testdisk. Program ten “naprawi bezproblemu tablice partycji”. Chciałbym się dowiedzieć co to konkretnie znaczy. Czy będę miał stary układ partycji ale wszystkie będą czyste czy odzyskam również dane?