Uszkodzenie systemu,nie moge się zalgowac, format nie pomaga

Nie lubię dzieli się swoimi problemami, ale nie wiem co zrobi. Przez to http://linux.zsp5kozuchow.pl/index.php? … tory&id1=2 tak mam namieszane w systemie. Mam Ubuntu 7.04. Instalowałem epsx według tej instrukcji i pod koniec straciłem prawa do wszystkiego. Żadnej, aplikacji nie mogłem uruchomic. Po wylogowani nie mogłem spowrotem się zalogowa bo wyskakiwał mi ten komunikat

User's $HOME/.dmrc file is being ignored. This prevents the defaults session and language from being saved. File should be owned by user and have 644 permissions. User's $HOME directory must be owned by not writable by others users

Trzeba było wcisnąć ok, a potem wyskoczył kolejny komunikat, lecz go nie przepisałem. Mam dwie 3 partycje: Jedna Ntfs 10Gb windows, 2 x ext3

jedna partycja 20GB na system i 80 na home. Zrobiłem format partycji z systemem, ale to nic nie dało. Usunąłem potem wszystkie opcje konfiguracyjne programów i zrobiłem reinstalke i nadal nic to nie daje.

Nie chce formatowa partycji home, bo przechowuje na niej cenne dane, a nie mam jak ich przenieść bo mam partycje 20GB.

Mam nadzieje, że wy coś poradźcie

Ps Nie próbujcie instalowac epsxe tym sposobem bo nie uruchomcie kompa

a na root możesz się zalogować ??

ubuntu to nie fedora na roota nie da się zalogować chyba, że w trybie tekstowym

da się i tak i tak, tylko trzeba wiedzieć jak to uczynić. tryb tekstowy to podstawa linuxa !!

To dziwne bo ja mogę się zalogować , spróbuj :

#sudo chmod 777 /home/TwójKatalog -R

(Żeby wydawać polecenia musisz wcisnąć CTRL+ALT+Backspace)

Dzięki za pomoc udało mi się dobić do swojego konta, ale nadal ten błąd wyskakuje.

_ Konsola _ (zwykły użytkownik , nie root !)

$chmod 644 /home/TwójLogin -R

Powinno być dobrze. :slight_smile:

jak wpisałem chmod 644 /home/TwójLogin -R to straciłem spowrotem dostęp do konta. Musiałem wpisać znowu sudo chmod 777 /home/TwójKatalog -R,

Komunikat nadal wyskakuje.

pozdrawiam

No to wejdź za pomocą Przeglądarki plików do katalogu /home.

Kliknij PPM na swój folder wybierz : Właściwości

Zakładkę [ Uprawnienia ].

Zmień uprawnienia , tak abyś Ty miał dostęp do tego katalogu a inni nie mogli zmieniać plików w nim.

Wszyscy mają ustawione na odczyt i zapis, ale i tak ten błąd wyskakuje.

Pozdrawiam

Ponieważ musi być ustawione na 644 czyli dostęp / odczyt / zapis dla danego użytkownika np. dla $Watras16