Uszkodziły się 2 urządzenia na raz

Witam.

Mam następujący problem:

Aktualizowałem sterowniki do mojej nowej (2 miesięcznej) karty graficznej. Zwyczajnie ściągnąłem z netu i zainstalowałem. Po restarcie zaczęły się cyrki z kartą muzyczną. Konkretnie mikrofon przestał pracować i z głośników wydawał się pisk. Podłączyłem słuchawki z mikrofonem kolegi i efekt był taki sam.

Na domiar złego komputer nie zawsze prawidłowo się uruchamia. Standardowo mam podpięte pod grafikę monitor i projektor. Obecnie musze mieć tylko 1 podpięte urządzenia bo jak są dwa to raz się pokarze okienko logowania Windows raz nie. Tu zauważyłem że mogą być problemy ze sterami bo bios wstaje poprawnie, wybiera system operacyjny na Linux jeszcze nie instalowałem sterów więc wstaje zawsze a na Windows zaczyna startować za chwilę ma się pokazać okno logowania i pusty ekran. Diody i praca HDD wskazują, że wszystko uruchamia się normalnie ale tak nie jest. Przeinstalowałem Windows instalując standardowe stery oraz od grafiki dane razem z kartą co działały 2 miesiące. Efekt karty muzycznej i graficznej bez zmian.

Mój komputer:

Pentium 4 3,2 GHz

MSI – 865 PE Neo2

SB Live

Radeon 3850 Sapphire AGP (x8)

Przepięcia prądu są mało prawdopodobne bo mam Smart UPS 1000 APC

Jeśli standardowe stery po ponownej instalacji Windows nie pomogły to oznacza uszkodzenie grafiki i muzyki?

Co jeszcze mogę zrobić?