Uszkodzona karta graficzna koszt naprawy?

(Ranger 93) #1

Witam!

Mam uszkodzoną karte graficzna radeon 9800 se aiw.

Mam pytanie ile mniej wiecej kosztowała by jej naprawa i gdzie znajduje sie jakis serwis w kielcach lub okolicach gdzie mogliby mi ja naprawić.

Problem wygląda nastepująco:

http://www.wrzuta.pl/obraz/qG1A3F6Blq/

Wiatrak na niej działa prawidłowo.

Po podłączeniu u mojego kumpla monitor wygladał jakby w ogóle nie był podłaczony a karta działała normalnie wiatrak krencił.

Co może byc tego przyczyną?

Przepraszam jeżlei w złym działe ale jestem tu nowy 8) :lol:

(Pandanielf) #2

A na czym polegało to uszkodzenie? Mnie się wydaje że zmiana sterowników czy przeinstalowanie systemu mogłoby zaradzić tej różnicy kolorów ekranu bo chyba o to chodzi?

(Marcin650) #3

na twoim miejscu kupił bym nową karte poniewarz naprawa moze nawet kosztować więcej niz nowa karta

(Agatonster) #4

kibic-korona ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Ranger 93) #5

Próbowałem reinstalować system i nic po za tym jeszcze przy włanczaniu jakielkolwiek gry mam błąd informujący o braku directx lub podobny np. przy Fifie 08: Fifa 08 wymaga sprzetowej akseleracji grafiki.

(efazeti) #6

zainstaluj stery 5.xx

zainstaluj directx 9.0c

sprawdź kabel od monitora

Start --> Uruchom --> dxdiag --> sprawdź czy masz włączone przyspieszenia

(Ranger 93) #7

Sterowniki instalowałem omegi i nawet troche pomagały na przebarwienie ale zaraz po kilku minutach problem wracał.

Kabel od monitora w porzadku.

Ale czy możliwe jest ze to uszkodzenie wyjscia na monitor na karcie??