Uszkodzona karta Micro SD?

Witam i przepraszam jeśli temat nie w dziale.Dzisiaj zauważyłem w smartfonie że nie pokazuje mi wszystkich zdjęć.Zorientowałem się że nie pokazuje tylko tych które są na karcie pamięci.Wyjąłem karte i włożyłem do czytnika i podpinając do laptopa.Laptop ją wykrył,ale pokazuje że raczej pusta .Co zrobić żeby chociaż odzyskać zdjęcia tam zapisane?Bardzo proszę o pomoc.Zaczęło się od tego że oglądałem filmik zapisany na karcie,zawiesiło,to zrobiłem restart fona,wtedy już smartfon zaczął głupieć z powodu karty pamięci (zbyt długie wybudzanie telefonu ).
Uruchomiłem wiersz poleceń i po dodaniu komendy CHKDSK nie skanuje,po prostu nic sie nie dzieje.

Spróbuj programem Recuva albo Digital Image Recovery (obydwa darmowe), nie zapisuj nic na tej karcie do czasu odzyskiwania żeby nie nadpisać danych, powodzenia :slight_smile:

Poczęstuj się (dzięki uprzejmości @lordjahu )

instalka - https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/odzyskiwanie_danych/SanDisk_RescuePRO_Deluxe.html
Z informacji na stronie domowej wynika, że nie muszą to być koniecznie karty SanDiska:

Po wrzuceniu karty do czytnika laptop pokazuje że chyba pusta karta


Filmik z linka obejrzany? Zainstalowany program i uruchomiony do skanowania karty?
Działaj…

Po skanowaniu pisze żeby włożyć Dysk do stacji dysków,a przecież jest włożony.Czyli kolejny programik nie widzi tej karty :frowning:

Czy na pewno w drugim kroku wskazałeś do skanowania ten dysk USB (F)?
Jest on widoczny na tym etapie? Czy przemłóciłeś tylko dyski CiD?

Na pewno wskazałem Dysk USB F

No ale Ty masz go wskazać tu, w programie

Poczekaj,od początku.Robię tak.Otwieram programik,klikam Recover All Files,skanuje.
Drugi krok pokazuje mi to,inaczej niż u ciebie

Pytam jeszcze raz: Film instruktażowy obejrzałeś od początku do końca? Tam wszystko jest.
Ja tego programu nie instalowałem u siebie, a zdjęcie jest z neta (z Softpedii)

Obejrzałem od początku do końca.W okienku Select Device u mnie pokazuje Backup Media File,tak jak pokazałem wyżej,a na filmiku instruktażowym USB Removable Disk oprócz tego Backup Media File.Czyli chyba nie widzi tej karty bo uszkodzona

Być może…
Jeśli mocno zależy Ci na danych na tej karcie, to spróbuj szczęścia na Elektrodzie, tu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum104.html

Może tam @kaleron Ci pomoże ( :stuck_out_tongue_winking_eye: )

Dzięki za pomoc :wink:

W związku z poleceniem moderatora, jakie niedawno otrzymałem w innym wątku pomagam wyłącznie na Elektrodzie. Przed założeniem tam wątku zapoznaj się z zasadami. Chroń kartę przed jakimikolwiek zapisami, choć obawiam się, że ona już sama to skutecznie robi…Chkdsk, to był bardzo zły pomysł, jak założysz wątek na Elektrodzie, dostaniesz do tego podkład teoretyczny, dlaczego w przypadku utraty danych nie powinno się używać chkdsk, zwłaszcza na nośnikach NANDowych.

Rychu - dzięki za pamięć:)

@massaro76 - widzę, że na Elektrodzie dałeś zrzut ekranu RescuePRO DELUXE w stanie Evaluatium

Masz przecież trzy klucze licencyjne za FREE od @lordjahu
Jeśli możesz, to go wrzuć w soft ( w okienko Help?), bo Cię ktoś ubiegnie…
Program zostaw. Może Ci się przyda w przyszłości.

@anon741072 - kurała: Pobrałeś pełną wersję RescuePRO DELUXE. Siedzisz cicho i nie udzielałeś się w temacie. Skusiłem się jednak na trzecią lickę, a tam zajęte dla Pan Poclog
Była też licka wolna. Podałem dane z czapki a emaila z https://10minutemail.com/

Wygląda na to, że w drugim kroku ten progs robi obraz obraz.img dysku/karty, który trzeba zapisać na twardzielu i dopiero potem skanuje go w celu odzysku plików.
Co myślisz koluniu? Dobrze kombinuje?

POLAM i wszystko jasne!
Podłączyłem swojego pena SanDisk 64GB

W kroku drugim dwie opcje:
albo skanowanie dysku/karty
albo zrzut obrazu dysku/karty do pliku.img

Autor tematu miał tylko jeden wybór - zrzut do pliku.
Wniosek: karta do nie odczytu przez software, co potwierdza @Kaleron

@lordjahu - dzięki za licke :blush:

Rychu,szkoda.Mam pecha po prostu,karta jakimś cudem się zniszczyła,szkoda.Miałem tam filmik min jak mój pies był szczeniakiem,budowa domku itp . Szkoda :worried:

Wieszszzsz… Twój sentyment jest kwestią…hmmmm…
Napisz do @Kaleron priva na Elektrodzie/albo tu na forum. Może coś Ci podpowie/ zasugeruje.
Nie wiem/nie znam się.