Uszkodzona (?)MSI GeForce 6600GT

Witam!

Jestem posiadaczem tej karty i do dziś pięknie chodziła, aż tu nagle… test drive unlimited mi się zaciął, wziąłem reset i nagle komputer włącza się niby normalnie, pokazuje mi ile mam ramu, jakie napędy są podłączone itd. ale ekran jest jakiś… “rąbnięty”

Cały jest “zapisany” literami z księżyca wziętymi (widac że coś nie tak)

Pytanie, czemu tak?

Mogę się domyślać co się stało…

Może wstyd się przyznać (patrząc na efekt), ale chciałem jakoś zmniejszyć temperaturę procka, bo grzał się nic nie robiąc temperaturą prawie 50 stopni C.

… i zamontowałem wiatraczek (ze starego spalonego zasilacza komp.) na zewnątrz, jednakże wdmuchiwał chłodne powietrze do komputera (a temp procka spadła o paręnaście stopni)

http://i37.tinypic.com/2na41z6.jpg

Czy od tego mogła się karta skopać?

Nie ma takiej opcji. Wyłącz kompa, wyciągnij kartę i włóż ponownie. Masz zarabiscie dziwną obudowę :smiley:

Kiedy wyciągałem ją wielokrotnie i tak samo wkładałem :wink:

Dzień wcześniej oczyściłem ją sprężonym powietrzem z kurzu

W tej chwili włożyłem jeszcze starszego i bardziej wysłużonego radka 9600 i “o nim jestem”

Więc skoro radek działa ci ok, wygląda na to, że gf zszedł śmiercią naturalną od przeciążenia lub przegrzania.

Najśmieszniejsze jest to, ze właśnie wpiąłem tą kartę, komp na niej ruszył ale dalej na ekranie są jakieś śmieszne pierdoły.

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc pierdoły. Jeżeli karta nie rusza z 3d to ewidentnie padła, a jeżeli radek ci poszedł to masz konflikt sterowników. Wywal obie karty z systemu w managerze urządzeń, odinstaluj sterowniki, zainstaluj od nowa stery do gf i zobaczymy. Ale jeśli już na starcie masz dziwne problemy, wina leży po stronie karty.

Wygląda że padła pamięć karty.

Diagnostyka raczej niewiele pomoże. Skoro padła pamięć karta nadaje się do kosza.

Z ciekawości… jaki zasilacz?

400watowy I-BOX Basic, wczoraj kupiony

No to wiadomo o co chodzi :lol:

Ten "zasilacz’ uwalił ci kartę.

Kupiłeś złom i długo na efekty nie było trzeba czekać, w ciągu 10 dni możesz go oddać, i zmień na go np. na Modecoma MC350/400 ATX 2.0

Tak mówicie?

W ten dzień spalił mi sie fortron, byłem w sklepie u gościa a ten mi mówi że górna półka i na pewno wszystko będzie dobrze.

******

I-box to taka górna półka jak maluch :smiley:

A co do tego 10 dni, jest taka konkretna ustawa że można tak zwrócić?

Nie zamówiłeś przez internet? 10 dni jest przy zakupie przez internet lub przez np akwizytora poza siedzibą firmy, chociaż są zwroty np nietrafionych prezentów to chyba można, najlepiej to zadzwonić do federacji konsumentów lub podobnej instytucji, ewentualnie narobić szumu przy klientach.

No to szum przy klientach wchodzi w grę, napisałem też właśnie do federacji konsumentów,

********