Uszkodzona nagrywarka - czy aby na pewno?

Witam! po ponad 3,5 roku użytkowania mojej nagrywarki LG GS-H22L, w końcu wysiadła. Czyta płyty i nagrywa, ale to wszystko trwa okropnie długo. Plik 4Gb kopiowała dosłownie pół godziny, zaś nagrywając pełną płytę DVD z prędkością 16x potrafiła ciągnąć ten proces dobrą godzinę, czasami nawet półtora. Chcę się upewnić czy aby na pewno się zepsuła, bo nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na nową nagrywarkę. Sprawdzałem w menadżerze urządzeń w jakim trybie funkcjonuje, wszystkie kontrolery były na DMA, tylko jeden na PIO. Zmieniłem go na DMA, ale w rubryce “bieżący tryb transferu” nadal widnieje napis “Tryb PIO”. Oczywiście nagrywarka jak muliła tak nadal muli… Znacie jakieś inne sposoby, jak ją przetestować ?

Dodane 01.08.2010 (N) 13:27

P.S w dodatku nagrane płyty były uszkodzone, filmy miały strasznie “porwany” dźwięk. Nie miałem okazji sprawdzić jak jest w przypadku innego rodzaju plików.

Kiedyś miałem podobny problem - nagrywarka strasznie wolno nagrywała kopiowała dane na dysk, do tego strasznie zamulała kompa, aczkolwiek żadnych błędów podczas zapisów nie było. Dźwięk co prawda był “porwany”, ale to nie wina błędów podczas nagrywania, tylko samego faktu, że nagrywarka strasznie zamulała kompa i wolno przesyłała dane. W moim przypadku pomógł reset biosu poprzez wyciągnięcie bateryjki. Fakt, że również posiadam nagrywarkę LG, ale ten problem się pojawił od razu po zamontowaniu jej w kompie kiedy była jeszcze nie używana.

Witam

Prawdopodobnie wysypał się sterownik IDE, w menedżerze urządzeń usuń kanał IDE do którego podpięta jest nagrywarka i zrestartuj komputer. Po restarcie kanał IDE na nowo się oprogramuje i powinno być wszystko ok. Miałem tak kilka razy i zawsze pomagało.

marek34916 - wielkie dzięki ziom ;d nie wpadłem na to a ostatnio robiłem aktualizacje sterowników… Widocznie coś było dupnięte…