Uszkodzona pamięć RAM?

(system) #1

Kolega kupił sparowane kości 2*512MB GEIL PC3200 (400MHz). Są zamontowane obecnie u mnie w kompie i pracują w trybie DUAL jako właśnie 400MHz z prockiem Barton 2500+@3200+ (166@200MHz). Płyta główna to Gigabyte GA-7N400-L. Parametry kości "lecą" po SPD i wynoszą (2,5-6-3-3).

Kości są nowe.

Problem polega na tym, że od czasu do czasu komputer się restartuje. A nie miało to w ogóle miejsca na mojej starej kości. Skorzystałem więc z memtesta86 i skan wykazał około 15 tysięcy błędów podczas 5. testu. 5 test to:

Inne testy przebiegają bezproblemowo. Co o tym sądzicie?

(Spox5) #2

Ja miałem błąd w teście 8 [Modulo 20, ones & zeros], też mi się restartował komputer. Problem znikł po wymianie kości :slight_smile:

(system) #3

No cos jest nie tak z tymi kostkami jak widac :mrgreen:

Sprobujcie jeszcze na innym kompie i tez zrob test jak bedzie to samo to raczej pamiec uszkodzona , moze byc tylko jedna z kosci walnieta po sprawdzaj kazda osobna, sprobuj je puscic bez Duala i zobacz

(Marek Kozaczuk) #4

ja też testowałem memtestem i wyskoczyło około 300 błędów, nowa kość Kingston 1024 PC3200(400MH). też miałem restarty z niebieskimi ekranami stop: XXXXXXXXXXXXXX. zostawiłem pamięć tam gdzie kupiłem i po niecałych 3 tygodniach zadzwonili i powiedzieli żebym odebrał, okazało się że kość jest w 100% sprawna. problem był w tym ze miałem pamięc ustawioną na 400 a nie na 333 tak jak procesor, po ustawieniu na 333 błędy znikły. ty masz ustawioną pamięć synchronicznie do procesora? może procek za mocno podkręcony?