Uszkodzona płyta

(Ks Kamilp Nr 8) #1

Mam film na plytce ktora niestety jest uszkodzona (rysa) ale na samym poczatku sciezki nagrywania czy jest jakas mozliwosc aby film zostal zgrany na dysk np. bez poczatku ?? Chyba w Allplayerze jest cos takiego ale jak to zrobic ??

(system) #2

Na pewno dasz radę robiąc obraz ClonemCD , a później rozpakuwując ten obraz, np. WinISO , chociaż zwykły archiwizator też powinien to ugryźć.

(Ks Kamilp Nr 8) #3

Niestety nie przeszlo z Clonem. Wyskakiwaly jakies komunikaty o bledzie sektora(ów).

(system) #4

Trzeba ustawić, aby pomijał uszkodzone sektory. Kurcze, Jamaica , troszkę własnej inwencji i samodzielności, przecież nie będziemy Ci tu pisac referatów na każdy temat. :stuck_out_tongue:

(Ks Kamilp Nr 8) #5

Przepraszam Pawek ze zyje. Nie kazdy ma taka ogromna inwencje wlasna jak ty. Ja sie nie znam na wszystkim i mam do tego pelne prawo. Twoje porady moze sa dla ciebie oczywiste ale nie dla wszystkich. :frowning:

(system) #6

Nie oto chodzi. Nie mówię, że jest to oczywiste, ale mam wrażenie, że jak podałem Ci sposób, w tym przypadku nieskomplikowany program, to dalej sobie powinien każdy dać radę.

Po prostu jak bierzesz 'nagraj obraz płyty na dysk', to w opcjach odczytu (naciśnij prawym na jakikolwiek profil) musisz odznaczyć 'Regenerację sektorów' i w zakładce 'Błędne sektory' włączyć szybkie ich omijanie i odznaczyć przerywanie tworzenia obrazu w razie napotkania właśnie błędów. Można także włączyć inteligentny skaner błędnych sektorów i ustawić by pomijał od razu ze 300-400.

(Ks Kamilp Nr 8) #7

Ok dziekuje... naprawde.

(system) #8

A udało Ci się :?:

(Ks Kamilp Nr 8) #9

Tak zrobilem obraz. Nie wiem co teraz ale jak nie chcesz pisac bo nie masz do mnie cierpliwosci to nie pisz, zrozumiem. Probowalem z DAEMON Tools cos porobic, tzn. wlaczylem wirtualna plyte, chcialem zrzucic film z wirtuala ale jakis blad wyskoczyl...

(system) #10

Teraz musisz użyć np. WinISO , aby wyekstraktowac pliki na dysk. Tak jak pisałem, powinien sobie z obrazem poradzić także archiwizator, ale nie jestem pewien.

(Sroka5) #11

Zerknij sobie tutaj http://www.cdrinfo.pl/software/strona.p ... iagnostyka a dokłądniej BAD CD REPAIR 1.6. 8)

(Ks Kamilp Nr 8) #12

Ok zaraz sprawdze obydwie wskazowki.

(Ks Kamilp Nr 8) #13

BAD CD REPAIR niestety nie poradzil sobie. A co do tego WinIso to nie wiem jak to zrobic, mozesz jakos dokladniej... Sam naprawde peobowalem.

(system) #14

Sciągnij CloneCD starszą wersje produkowaną jeszcze przez Elaborate Bytes(np. 4.2.0.1). Ma ona wbudowany wirtualny napęd który czyta większość formatów.

(Ks Kamilp Nr 8) #15

Spoko bede szukal ale ta wersje jest juz ciezko znalezc.

(system) #16

Poszukaj w tym WinISO opcji 'ekstrakcja plików', czy jakoś podobnie. Wybierz folder do któego ma sie to rozpakować i tyle.

(Ks Kamilp Nr 8) #17

No dobra robilem to ale tu nie ma co sie rozpakowywac poniewaz po zrobieniu obrazow clonem sa trzy pliki i napewno zaden z nich nie jest w formacie spakowanym. Jak proboje je rozpakowac to WinIso poprostu przenosi te pliki do folderu docelowego.

(system) #18

Jak chcesz to ci wyśle tego Clonika na poczte :smiley: Zajmuje 3.17 MB

(Ks Kamilp Nr 8) #19

O bylbym ogromnie wdzieczny, ale jak to zrobic (dokladnie) aby film chociaz bez tego uszkodzonego fragmentu zgrac na HDD ??

(system) #20

Zaraz wysyłam. A co do Clonika to po instalacji robisz restart następnie wchodzisz do mój komputer i masz tam wirtualny cd-rom. Możesz do niego wkładać obrazy płyt.