Uszkodzona płyta

Mam film na plytce ktora niestety jest uszkodzona (rysa) ale na samym poczatku sciezki nagrywania czy jest jakas mozliwosc aby film zostal zgrany na dysk np. bez poczatku ?? Chyba w Allplayerze jest cos takiego ale jak to zrobic ??

Na pewno dasz radę robiąc obraz ClonemCD , a później rozpakuwując ten obraz, np. WinISO , chociaż zwykły archiwizator też powinien to ugryźć.

Niestety nie przeszlo z Clonem. Wyskakiwaly jakies komunikaty o bledzie sektora(ów).

Trzeba ustawić, aby pomijał uszkodzone sektory. Kurcze, Jamaica , troszkę własnej inwencji i samodzielności, przecież nie będziemy Ci tu pisac referatów na każdy temat. :stuck_out_tongue:

Przepraszam Pawek ze zyje. Nie kazdy ma taka ogromna inwencje wlasna jak ty. Ja sie nie znam na wszystkim i mam do tego pelne prawo. Twoje porady moze sa dla ciebie oczywiste ale nie dla wszystkich. :frowning:

Nie oto chodzi. Nie mówię, że jest to oczywiste, ale mam wrażenie, że jak podałem Ci sposób, w tym przypadku nieskomplikowany program, to dalej sobie powinien każdy dać radę.

Po prostu jak bierzesz ‘nagraj obraz płyty na dysk’, to w opcjach odczytu (naciśnij prawym na jakikolwiek profil) musisz odznaczyć ‘Regenerację sektorów’ i w zakładce ‘Błędne sektory’ włączyć szybkie ich omijanie i odznaczyć przerywanie tworzenia obrazu w razie napotkania właśnie błędów. Można także włączyć inteligentny skaner błędnych sektorów i ustawić by pomijał od razu ze 300-400.

Ok dziekuje… naprawde.

A udało Ci się :?:

Tak zrobilem obraz. Nie wiem co teraz ale jak nie chcesz pisac bo nie masz do mnie cierpliwosci to nie pisz, zrozumiem. Probowalem z DAEMON Tools cos porobic, tzn. wlaczylem wirtualna plyte, chcialem zrzucic film z wirtuala ale jakis blad wyskoczyl…

Teraz musisz użyć np. WinISO , aby wyekstraktowac pliki na dysk. Tak jak pisałem, powinien sobie z obrazem poradzić także archiwizator, ale nie jestem pewien.

Zerknij sobie tutaj http://www.cdrinfo.pl/software/strona.p … iagnostyka a dokłądniej BAD CD REPAIR 1.6. 8)

Ok zaraz sprawdze obydwie wskazowki.

BAD CD REPAIR niestety nie poradzil sobie. A co do tego WinIso to nie wiem jak to zrobic, mozesz jakos dokladniej… Sam naprawde peobowalem.

Sciągnij CloneCD starszą wersje produkowaną jeszcze przez Elaborate Bytes(np. 4.2.0.1). Ma ona wbudowany wirtualny napęd który czyta większość formatów.

Spoko bede szukal ale ta wersje jest juz ciezko znalezc.

Poszukaj w tym WinISO opcji ‘ekstrakcja plików’, czy jakoś podobnie. Wybierz folder do któego ma sie to rozpakować i tyle.

No dobra robilem to ale tu nie ma co sie rozpakowywac poniewaz po zrobieniu obrazow clonem sa trzy pliki i napewno zaden z nich nie jest w formacie spakowanym. Jak proboje je rozpakowac to WinIso poprostu przenosi te pliki do folderu docelowego.

Jak chcesz to ci wyśle tego Clonika na poczte :smiley: Zajmuje 3.17 MB

O bylbym ogromnie wdzieczny, ale jak to zrobic (dokladnie) aby film chociaz bez tego uszkodzonego fragmentu zgrac na HDD ??

Zaraz wysyłam. A co do Clonika to po instalacji robisz restart następnie wchodzisz do mój komputer i masz tam wirtualny cd-rom. Możesz do niego wkładać obrazy płyt.