Uszkodzone archiwa CAB i CHM

Po skanowaniu Avastem w raporcie pojawiło się, że:

Na dysku D mam tylko Recovery (Instalki do systemu).

Poza tym ostatnio, gdy włączam skaner Avast, to testuje mi autostart, a potem jakby sie wyłącza. Muszę go włączyć jeszcze raz. Po kilku minutach,(gdy już sie skanuje) uruchamia się dopiero to poprzednie załączenie.

Załączam logi:

Ten w/w wpis sfiksuj w Hijacku:

>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz go >> Fix checked.

Folder zaznaczony na czerwono usuń ręcznie w Trybie Awaryjnym.

To oczywiście nie jest odpowiedź na Twoje problemy, to tylko okazyjne usunięcie Trojana “DLOADER-EV”

.

jessica dziękuję bardzo za znalezienie tego trojana. Co w ogóle powoduje ten wirus, jeśli można wiedzieć? Mam nadzieję, że nic więcej już nie mam (od jakiegoś czasu słyszałam dziwne kliknięcia - tak jakby ktoś w coś klikał myszką).

Nowe logi:

Do notatnika wklej:

Plik > zapisz jako > zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki > zapisz pod nazwą Fix.reg np na

pulpicie > dwuklik na Fix.reg > potwierdzasz > restart.

Czyszczenie rejestru - jv16 PowerTools 1.3.0.195 + opis.

Avasta przeinstaluj. I zobacz czy dalej tak będzie chodził.

Dziękuję qrczak13 za pomoc. Uruchomiłam Fix.reg i zrobiłam czyszczenie rejestru. Nie przeinstalowałam jeszcze Avasta. Sprawdziłam najpierw, czy teraz się normalnie uruchamia. Być może odkryłam powód dlaczego program zwlekał z otwieraniem się. Przed włączeniem skanera robiłam aktualizację i może za wcześnie próbowałam go uruchomić. Tym razem po aktualizacji poczekałam, aż komputer przestanie pracować (czyli przetrawi aktualizację), a potem włączyłam. No i za każdym razem normalnie się otwierał. Nie wiem, czy mam rację, czy jednak go przeinstalować? Czy podawać nowe logi, czy to już nie jest konieczne?

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 2:11

A jeśli chodzi o te archiwa na dysku D: - przez co one mogą być uszkodzone?

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 23:26

Przeinstalowałam jednak tego Avasta. Teraz nawet zaraz po aktualizacji normalnie się otwiera. Jednak przy instalacji programu wyskoczyło mi, że jest jakaś niezgodność z moim firewallem ZoneAlarm. Poprzednio miałam tę samą konfigurację i nie było konfliktu :frowning: Nie bardzo się na tym znam.