Uszkodzone archiwum

Witam przy rozpakowywaniu pliku (który jest podzielony na party) wyskakuje mi błąd przy kilku partach:

c7ce42d112da9a4bm.jpg

Ściągałem kilka razy dla pewności ale nadal to samo czy jest jakiś program który umożliwi mi naprawę tego pliku ! Proszę o pomoc !

A reszta partów jest sprawna?

Rar ma przecież możliwość naprawy uszkodzonych archiwów typu *.rar

O ile oczywiście, w trakcie kompresowania, zostały dołączone dane naprawcze

Tak reszta jest sprawna o tyle ciekawiej jest, że wyskakuje błąd ale rozpakowywuje dalej ale na samym końcu po rozpakowaniu ten plik znika =/ dlatego chce naprawić te pliki a waga jest dobra…

http://www.rar-repair.com/ - to jest program do naprawy uszkodzonych archiwów. (niestety wersja demo, pełna jest płatna albo w sieci P2P).

Jeśli wykluczyłeś błędy swojego komputera (np błędy generowane przez pamięć RAM), to archiwum jest niemal na pewno wadliwe (uszkodzone).

Należy sprawdzić, czy istnieją pliki PAR2 dla tego archiwum z danymi naprawczymi (jeśli danych naprawcze nie były dodane RARem podczas tworzenia archiwum). Jeśli istnieją dane naprawcze, to można próbować archiwum naprawić. Jeśli nie istnieją - pobieranie plików jeszcze raz nic nie zmieni.

A jak to naprawić?

Wyobraź sobie, że zwykłe archiwum zawiera pliki A, B, C.

Na skutek uszkodzenia plik B nie daje się już odtworzyć.

Przy próbie rozpakowania program wypakuje A i C, informując, że B był uszkodzony

Jeśli nie ma dodatkowych danych naprawczych, które specjalnie dodano “na wypadek awarii”, to program nie jest w stanie “domyslić się”, co było zawartością pliku B i “naprawić” archiwum tak, aby znów można było rozpakować całość: A, B i C.

Strata jest tylko częściowa, bo ocalały A i C, ale B utracono.

Gorzej jest, jeśli jeden duży plik, np. x.ISO " pocięto" programem archiwującym na mniejsze porcje A, B, C. Uszkodzenie porcji B oznacza, że nie da się wypakować x.ISO i program skasuje plik tymczasowy, który zaczął tworzyć, bo plik i tak byłby uszkodzony.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przygotowano dodatkowe dane naprawcze. Jeśli tak jest i masz odpowiednio dużo miejsca na dysku (więcej niż wielkość uszkodzonego archiwum), to możesz uruchomić WinRARa i przejśc do katalogu gdzie jest uszkodzone archiwum, wskazać je, a następnie wybrać ikonę “Napraw” (lub prawym klawiszem opcja Napraw archiwum).

Program zapyta o dysk i katalog do którego ma próbować zapisać CAŁE nowe archiwum w naprawianych kawałkach. Po zakończeniu naprawy przejdż do tamtego katalogu i przetestuj archiwum. Jeśli nadal są komunikaty o błędach, to nie było wystarczającej ilości danych, aby naprawić archiwum.

Jeśli ściągałeś plik od kolegi/znajomego - poproś go o sprawadzenie plików archiwum na jego komputerze - jeśli u niego są uszkodzone nic sam specjalnie nie naprawisz, chyba, że na jego komputerze pliki są poprawne i on utworzy albo pliki naprawcze (mniej danych do ściągnięcia) albo nowe, poprawne archiwa (bardzo dużo do ściągnięcia).

Niestety nie da sie naprawić zepsutego archiwum z reguły moze czasami ale to sie zdarza rzadko. Zgadzam sie z Hokku i jedyna rada pobrac to samo ale z innych źródeł.