Uszkodzone gniazdko do ładowania w laptopie - problem

Witam

Kiedyś na tym forum pisałem o problemach mojej siostry z laptopem LG (że zasilacze po parach razu przestają jej działać). Ponieważ były one uniwersalne to jeszcze przymknąłem na to oko, ale teraz kupiłem zasilacz marki acer (właściwie by LiteOn, ale podobno tylko ta firma produkuje oryginalne zasilacze acera) i ogólnie OK, ale gdy się wtyczkę albo laptopa podniesie do góry to przestaje się ładować.

Powiedzmy sobie szczerze miałem 5 zasilaczów i wszystkie są be? No niestety wydaje mi się, że uszkodzone jest gniazdo gdzie się wkłada wtyczkę. Czy dobrze mi się wydaje? I teraz ile taka przyjemność naprawy by kosztowała (laptop niema gwarancji bo została zgubiona podczas przeprowadzki ).

Dodatkowo powiedzcie mi jak robić, aby gorzej nie uszkodzić tego gniazdka (np. jak się naładuje bateria to wyjąć wtyczkę z gniazdka i poczekać do wyczerpania baterii itp.), bo teraz że tak powiem nie ma czasu na naprawy ?!

P.S. Sorry, jeżeli jest coś niejasnego, ale jestem już trochę zmęczony

Pozdrawiam

Sprawa Bardzo prosta gniazdo najpewniej zostalo oderwane od sciezki na plycie gluwnej tzn ruszales za duzo i sie stalo. ALE spoko mozesz to naprawic sam :slight_smile: potrzebna bedzie Lutownica i lut rozbiez laptopa jak nie ma gwarancji to nie masz nic do stracnia :slight_smile: musisz dojsc w miejsce gdzie znajduje sie gniazdo ladowania (najpewniej robiezesz polowe laptopa ale to nic)ostroznie przylutuj spowrotem gniazdo i po sprawie :slight_smile: zrobil bym to w 10 min z rozebraniem laptopa oczywiscie :slight_smile: pozdro