Uszkodzone ikony programów

Witam. Od kilku dni mniemam problem z kilkoma programami, a dokładnie z ich ikonami. Ikony wszystkich skrótów oraz uruchomione w pasku zadań przybierają ikonę dokumentu z programem:

image_id: 3371

Wcześniej miałem ten sam przypadek z Komunikatorem AQQ. Nie była to wina komunikatora w 100%, każdy utworzony skrót po restarcie zostawał uszkadzany, nowo powstałe utworzone przeze mnie miały odpowiednią ikonkę. Sprawa jakoś sama się wyjaśniła i nie było dalej już problemu. Teraz wróciło z większą siłą, gdyż w taki sposób potraktowane zostały ponownie AQQ, Paint.NET oraz AIMP2. Wszystko idealnie tak jak poprzednio. Nie za bardzo mi się widzi co każdy restart tworzyć wszystkie ikony na nowo, a problem gdzieś musi być.

Odświeżyć pulpit czy jakoś tak, po za tym AIMP jest ruskiej produkcji i nie wiadomo co się tam czai. :smiley:

Skrótów na pulpicie nie posiadam, a w Menu Start owszem.

No właście nie doczytałem, może jakiegoś syfa złapałeś.

Serio?

Tak, pisz poważnie.

Stwierdzenie, że ‘mam syfa w komputerze’ nie pomaga mi wcale. Na osłodę mogę Ci powiedzieć, że mój KIS nie wypluł nic podczas skanowania. Inne metody? Zaproponuj.

W gre wchodzi format, czy chcesz to zalatwic bez tego?.

Gdym chciał zrobić format to bym tutaj nie pisał. Chyba sprawa uszkodzonych ikonek nie wymaga wymiany sprzętu komputerowego, ludzie.

Spróbuj przebudować bufor ikon za pomocą tego programu: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Syst … lder.shtml

deFco247 , dziękuję. Mój tok myślenia przed napisaniem wątku mówił mi coś, że chodzi o bufor ikon, ale niestety nie wiedziałem gdzie mogę to uczynić.