Uszkodzone ikony programów


(WooQash) #1

Witam. Od kilku dni mniemam problem z kilkoma programami, a dokładnie z ich ikonami. Ikony wszystkich skrótów oraz uruchomione w pasku zadań przybierają ikonę dokumentu z programem:

image_id: 3371

Wcześniej miałem ten sam przypadek z Komunikatorem AQQ. Nie była to wina komunikatora w 100%, każdy utworzony skrót po restarcie zostawał uszkadzany, nowo powstałe utworzone przeze mnie miały odpowiednią ikonkę. Sprawa jakoś sama się wyjaśniła i nie było dalej już problemu. Teraz wróciło z większą siłą, gdyż w taki sposób potraktowane zostały ponownie AQQ, Paint.NET oraz AIMP2. Wszystko idealnie tak jak poprzednio. Nie za bardzo mi się widzi co każdy restart tworzyć wszystkie ikony na nowo, a problem gdzieś musi być.


(system) #2

Odświeżyć pulpit czy jakoś tak, po za tym AIMP jest ruskiej produkcji i nie wiadomo co się tam czai. :smiley:


(WooQash) #3

Skrótów na pulpicie nie posiadam, a w Menu Start owszem.


(system) #4

No właście nie doczytałem, może jakiegoś syfa złapałeś.


(WooQash) #5

Serio?


(system) #6

Tak, pisz poważnie.


(WooQash) #7

Stwierdzenie, że 'mam syfa w komputerze' nie pomaga mi wcale. Na osłodę mogę Ci powiedzieć, że mój KIS nie wypluł nic podczas skanowania. Inne metody? Zaproponuj.


(W Drozek) #8

W gre wchodzi format, czy chcesz to zalatwic bez tego?.


(WooQash) #9

Gdym chciał zrobić format to bym tutaj nie pisał. Chyba sprawa uszkodzonych ikonek nie wymaga wymiany sprzętu komputerowego, ludzie.


(deFco247) #10

Spróbuj przebudować bufor ikon za pomocą tego programu: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Syst ... lder.shtml


(WooQash) #11

deFco247 , dziękuję. Mój tok myślenia przed napisaniem wątku mówił mi coś, że chodzi o bufor ikon, ale niestety nie wiedziałem gdzie mogę to uczynić.