"uszkodzone lub nieczytelne" pliki na dysku wymiennym

Mam problem z dyskiem wymiennym. Najpierw w ogóle nie chciał działać, potem wszystkie foldery były “uszkodzone lub nieczytelne”. Formatowałem go kilka razy, robiłem chkdsk /f - i jest w miarę ok, na jednym komputerze wszystko działa, ale po przepięciu dysku do drugiego komputera niektóre foldery są “uszkodzone lub nieczytelne”, a niektóre zdjęcia się nie otwierają. bo “format jest niewłaściwy”. Dodaję screeny z CrystalDiskInfo (ale tam nie ma żadnych błędów, więc chyba nie tu leży problem), liczę na szybką pomoc. Dzięki z góry :slight_smile:

post-191343-0-86093500-1431203686_thumb.

Czy odmontowywujesz dysk przed odłączeniem od komputera (przez Bezpieczne usuwanie sprzętu)?

 

Jaki system plików jest na dysku?

PajWoj  proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie konkretnie zatytułować wątek.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem  topica z forum.

Tak, raczej używam tej opcji. Wydaje mi się, że system plików to NTFS

Wyjaśnij:

  • co to znaczy, że wynik chdsk “jest w miarę ok”.  Jakieś konkretne dane ?

  • niektóre foldery są “uszkodzone lub nieczytelne”, a niektóre zdjęcia się nie otwierają bo “format jest niewłaściwy”. Między jakimi systemam przepinasz ten dysk ? Jakieś informacje / okienka przy podłączaniu dysku do drugiego kompa ? 

 

Czy jeśli przerzucisz przykładowo kilka problemowych plików np. na dysk google działają one prawidłowo po skopiowaniu na drugim kompie ? 

 

Na jakiej zasadzie działa ten dysk jako zewnętrzny ? Jakaś kieszeń, przejściówka / adapter ? Może tu tkwi problem… Parametr C7 wskazuje na błedy komunikacji z dyskiem - jest niewielki ale jeśli wartość będzie wzrastać warto by sprawdzić kabel / adapter / przejściówkę… Parametr BF wskazuje na problemy zapisu spowodowane wibracjami / drganiami dysku - tradycyjne HDD są mimo wszystko podatne na wszelkiego rodzaju “gwałtowne ruchy”…

 

Pytam, ponieważ screen, który zapodałeś przedstawia dane dysku wewnętrznego TOSHIBA 2,5 ".

 

Chodzi mi o to, że po chkdsk jest w miarę ok, tylko niektóre pliki po prostu są “nieczytelne” z jakiegoś powodu.