Uszkodzone wszystkie filmy z partycji

Witam.Dziś odkryłem pewien problem na partycji na której mam filmy w formacie AVI i RMFB.Żadem film nie chcę się uruchomić z tej partycji,dodam że mam drugą partycje na której mam muzykę i na niej są teledyski w tym samym formacie co filmy i nie mam żadnego problemu z ich odtwarzaniem więc nie jest to wina kodeków.Próbowałem naprawić te filmy programem Virtual Dub Mood jak i programem DivFix to wyświetlają my komunikat że plik nie jest plikiem AVI. A przez dwa lata jak zbierałem te filmy nie było problemu,aż tu taka niespodzianka.Teraz mam zagadkę jak to się mogło stać że wszystkie filmy się uszkodziły i tylko z jednej partycji a jest ich około 200-stu filmów.Mam pytanie czy jest jakiś sposób na reanimacje tych filmów bo trochę szkoda stracić taką kolekcje.

Najpierw warto sprawdzić kondycję dysku, np. programem hdhealth, przy użyciu smart. Może to on, a nie pliki, jest problemem.

Pozdrawiam

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zrób CHKDSK /F na tej partycji.

Jeśli to nie pomoże HDD jest uszkodzony lub masz robaka który lubi pliki avi (był taki który szyfrował AVI a potem wyświetla komunikat żeby kupić licencje na stronie do odblokowania plików).