Uszkodzone wszystkie filmy z partycji

(Marius142) #1

Witam.Dziś odkryłem pewien problem na partycji na której mam filmy w formacie AVI i RMFB.Żadem film nie chcę się uruchomić z tej partycji,dodam że mam drugą partycje na której mam muzykę i na niej są teledyski w tym samym formacie co filmy i nie mam żadnego problemu z ich odtwarzaniem więc nie jest to wina kodeków.Próbowałem naprawić te filmy programem Virtual Dub Mood jak i programem DivFix to wyświetlają my komunikat że plik nie jest plikiem AVI. A przez dwa lata jak zbierałem te filmy nie było problemu,aż tu taka niespodzianka.Teraz mam zagadkę jak to się mogło stać że wszystkie filmy się uszkodziły i tylko z jednej partycji a jest ich około 200-stu filmów.Mam pytanie czy jest jakiś sposób na reanimacje tych filmów bo trochę szkoda stracić taką kolekcje.

(Ssoske) #2

Najpierw warto sprawdzić kondycję dysku, np. programem hdhealth, przy użyciu smart. Może to on, a nie pliki, jest problemem.

Pozdrawiam

(virusek_) #3

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zrób CHKDSK /F na tej partycji.

Jeśli to nie pomoże HDD jest uszkodzony lub masz robaka który lubi pliki avi (był taki który szyfrował AVI a potem wyświetla komunikat żeby kupić licencje na stronie do odblokowania plików).