Uszkodzone wyjście audio, jak "wyciagnąć" dżwiek z laptopa

Witam,

Mam uszkodzone wyjście audio w laptopie(Asus f3 sr), nadłamałem je po tym jak zaczepiłem noga o kabel :frowning:

Szukam sposobu na podłaczenie moich głośników do lapka. Zewn. karta dźwiekowa nie za bardzo wchodzi w grę.

Może da się przerzucić wyjscie audio na to z microfonu? Mam zintegrowana karte Realtek`a. Nie znalazłem jak dotad w niej zadnej takiej opcji, ani niczego na necie w tym temacie. Mam też wyjscia hdmi i dvi- czy da się z tego wyekstrahowac dzwiek?

Dzięki za informacje.

Pozdro.

przez hdmi tak ale potrzebujesz głośniki z takim wejściem lum kino domowe lub telewizor :P, w sterownikach realkta (panelu zoba czy można przełączyć tryb in mica na out tak jak to jest w kartach 5+1 z 3 wyjściami tyklo).

Thanx za szybka odpowiedź, niestety nie da sie tego zmienić w panelu realtek`a…

Hmm, tak cos czuję, ze pozostaje mi chyba tylko zewn. karta, albo naprawa wyjscia w serwisie (ale prędzej karta).

tak wymiana gniazda jest możliwa

A moze jest jakas przełączka z hdmi na audio output dla jacka 3.5mm?

Mieszkam w uk i pewnie niezle mnie skroją za taka usługe wymiany gniazda w jakims serwisie, ale popytam, zawsze to jakas opcja.

Dzieki.

http://allegro.pl/item861005010_konwert … etime.html

może by się udało z jeszcze paroma przejściówkami cinch na jack :wink: ale się nie opłaca wymiana takiego jacka to myślę ok 150pln

Wow… coś podobnego miałem na myśli, ale za taka kasę…

Taniej wyniesie mnie karta x-fi na usb, a w dodatku dźwiek bedzie lepszy :slight_smile:

Dzieki technik_elektro za zaangazowanie,

Pozdro dla Warszawy