Uszkodzony drugi dysk co może być przyczyną?

Witam moja dziewczyna jakiś tydzień temu kupiła PC-a, pierwszego dnia gdy przywieźliśmy go do domu podłączyliśmy wszystko p[o włączeniu komputer podczas ładowania systemu się zawiesił i zaczęło coś w dysku stukać. Pierwsze co przyszło mi do głowy uszkodzony dysk więc pojechaliśmy do sklepu i bez problemu wymienili dysk na inny ponieważ rzeczywiście był uszkodzony. Wróciliśmy do domu z komputerem i nowym dyskiem, podzieliłem go na 5 partycji zainstalowałem windowsa i wszystko chodziło bez problemu. Wczoraj pojawił się ten sam problem podczas włączenia komputera znowu się zawiesił i już nie wykrywa nawet dysku w biosie. Co może być tego przyczyną?? Czy to może być wina zasilacza bo w jednostce jest zasilacz modecom 400 wat.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.

Pozdrawiam :slight_smile:

Najpierw wymień zasilacz na inny. Tutaj masz listę, jakich należy unikać a jakie są dobre http://morfiblog.cba.pl/index.php/2011/ … zasilaczy/

Jeżeli nie będzie na innym zasilaczu dysk chodził to spróbuj odpalić MHDD i przeskanować dysk w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów.

Modecom ma/miał kilka modeli zasilaczy o mocy 400W, może sprecyzujesz o jaki dokładnie chodzi?

Dwa uszkodzone nowe dyski?

Raczej mało prawdopodobne - stawiał bym utaj na zasilacz lub uszkodzoną płytę główną.