Uszkodzony dysk po próbie instalacji Debiana

Witam, dzisiaj próbowałem zainstalować Debiana, jednak podczas partycjonowania coś instalatorowi nie pasowało, i wyświetlił błąd. Po restarcie ukazał się napis “Boot Failure, Insert BOOT diskette in A:” Ponieważ Fixmbr nie pomagał, przeinstalowałem Windowsa, jednak to też nic nie dało i dopiero wtedy skorzystałem z dyskietki. System teraz się uruchamia, lecz jedynie z jej pomocą, a sam działa niesamowicie wolno. Przy próbie instalacji programów, sterowników, itd. pojawiają się komunikaty o niezgodności systemu, itd. Da się jakoś naprawić dysk, bez potrzeby oddawania do serwisu lub kupna nowego?

Spróbuj jeszcze fixboot.

Użyłem tej komendy, napisało mi, że nowy punkt rozruchu został zapisany pomyślnie. Mimo to po restarcie dalej to samo.

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ight=linux

reset biosu

a ewentualnie CMOS

  • mpże być lekarstwem

Zrobiłem wszystko co w tym poradniku jest napisane, zresetowałem również BIOSa. Jednak, gdy chciałem zapisać plik boot.ini, wyskoczył błąd, mówiący, że plik ten jest tylko do odczytu. Praw nie mogę zmienić, bo nawet przy wyświetleniu plików ukrytych, nie pokazuje się. Jak można się domyśleć, sposoby te niestety nie zadziałały.