Uszkodzony dysk twardy wymiana na nowy

Witam. Wczoraj padł mi dysk twardy w takim starym kompie . Płyta ASRock K8Upgrade-NF-3. Dysk Był HD321KJ. Mam wolny dysk od lapka na sata 3.0  HDD Z5K500 HTS545050A7E380. Włożyłem go do kompa postawiłem Windows Xp Home Edition i nie ruszył -błąd ładowania systemu. Więc grzebałem w biosi-e. :slight_smile: Chyba coś poknociłem.:frowning: W tej chwili jak mam podłączony dysk to nawet nie wejdę w bios.Wciskam F2  i jest SETUP i tak wisi. Ale jak odłączę dysk to wchodzi do biosu.Dysk dobry bo na lapku działa.:(. Jak uruchamiam kompa to mam tak: Auto-Detecing Pri Master …ATAPI CDROM

Auto  Detecting Pri Slave…ATAPI CDROM

Auto Detectin 3rd Master …IDE Hard Disk

Pri Master AOPEN CD-RW… 

Pri Slave  HL-DT-STDVD-ROM…

ULTRA  DMA Mode-2

3rd Master HGST HTS… to chyba dysk twardy? 

Ultra DMA Mode-6 .S.M.A.R.T   cable but disabled

Pomoże ktoś to uruchomić?Tak więc trup stary itd itp ale służy mi do naprawiania telefonów komórkowych z WinXp ponieważ pod inne systemy jest problem z sterami do box-w serwisowych. Więc zależy mi na uruchomieniu tego pudła:(.

Mogę się mylić ale obstawiam nie całkiem zgodne w dół wersje SATA. Teoretycznie zgodne, w praktyce zgodność SATA1(płyta)<> SATA3(dysk) nie jest wystarczająca.

Czyli co nie ruszy na tym dysku? Stary podłączę to niby startuje ale jest restart i bluescren. I tak na okrągło, stuka  dysk i tyle.Płyta ma  sata 2.0 A nie 1. ;).

U mnie jest SATA2(płyta)<>SATA3(dysk) i śmiga.

Nie istnieje coś takiego jak SATA 2.0 chyba z USB Ci się pomyliło :wink:

Płyta ma SATA I 1,5 Gb/s czyli pierwszą wersją, na pewno nie SATA II.

http://www.asrock.com/mb/nvidia/k8upgrade-nf3/

Płyta stara, chipsety nForce były (są) kapryśne (nie mówiąc do czego zdolne były chipsety VIA) - za duża różnica “pokoleniowa” między sprzętami.

PS. dysk z opisu, do którego podałeś link pracuje w trybie SATA II a nie SATA 3.

 

No i co w związku z tym, pochwalić się chciałeś? Poeksperymentuj na płytach z SATA I, do tego z VIA zobaczymy czy tak wszystko będzie “śmigało”

No wsadziłem go w lapka i śmiga jak głupi .A w tym stacjonarnym za diabała nie ruszy. :frowning: Kabel dobry:( .Chyba ,że skopałem coś w biosie i nie wiem co:(.

To co odpuścić sobie ten dysk z lapka do tej płytyK8? :frowning: A instrukcji do płyty jest napisane sata 2.0 .To teraz to ja już nic nie wiem.Muszę gdzieś poszukac takiego dysku do kupienie. Może nawet używany :frowning:

Zrobiłem tak: zainstalowałem gołego winxp na lapku .Wsadziłem dysk do tego starego kompa i o dziwo coś ruszyło.Ale mam “błędne ładowanie systemu” czy coś takiego.Co z tym zrobić? Tylko prosze mi nie pisać o przełączeniu na ahci ponieważ nie mam takiego czegoś w biosie:).