Uszkodzony dysk zewn. ADATA SH93

Witam. Formatowałem komputer i wrzuciłem wszystko na dysk zewnętrzny. Nie usunąłem go bezpiecznie…

Teraz usiłuje zgrać z niego pliki, lecz raz wogóle go nie wykrywa, raz wykrywa, ale zacina się, lub wyskakuje komunikat, że trzeba go formatnąć…

Baaardzo zależy mi na plikach , które tam były… wszystkie moje zdjęcia i bardzo ważne pliki. Jak mogę je odzyskać?

Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie ważne.

Dziękuję

szybki format i wtedy odzysk :wink: ewentualnie zobacz go czy np partition wizzard go widzi (spod biosa) i skopiuj dane

TYlko, że mam na nim 400Gb danych. Czy będzie możliwy odzysk?

Od 2h sprawdzam go testdiskiem, ale to potrwa jeszcze kilka godzin… Nie ma programu, który zrobi to bez konieczności formatowania?

Miałem podobną sytuacje ze swoją Adatą CH94 320GB, że sprawdzałem go chkdskiem i przerwałem przy piątym etapie. Skończyło się usuniętą partycją. Dane odzyskiwałem programem Easy Recovery. Odzyskane pliki kopiowałem na drugi komputer w sieci LAN, bo na laptopie nie mam tak dużego dysku, co trwało łącznie 8godz ale żadnych danych nie utraciłem. Dodatkowo formatować partycji nie musiałem.

mogą być problemu z nazwami plików i folderów

niestety został uszkodzony obszar mft jeśli dalej będą problemy z wykrywanie podczas przywracania plików to polecam jak wyżej kolega napisał użyć szybkiego formatowania i wtedy przywracać