Uszkodzony dysk zewn. ADATA SH93

(Michael Fabjanski) #1

Witam. Formatowałem komputer i wrzuciłem wszystko na dysk zewnętrzny. Nie usunąłem go bezpiecznie...

Teraz usiłuje zgrać z niego pliki, lecz raz wogóle go nie wykrywa, raz wykrywa, ale zacina się, lub wyskakuje komunikat, że trzeba go formatnąć...

Baaardzo zależy mi na plikach , które tam były.. wszystkie moje zdjęcia i bardzo ważne pliki. Jak mogę je odzyskać?

Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie ważne.

Dziękuję

(DiamondBack) #2

szybki format i wtedy odzysk :wink: ewentualnie zobacz go czy np partition wizzard go widzi (spod biosa) i skopiuj dane

(Michael Fabjanski) #3

TYlko, że mam na nim 400Gb danych. Czy będzie możliwy odzysk?

Od 2h sprawdzam go testdiskiem, ale to potrwa jeszcze kilka godzin... Nie ma programu, który zrobi to bez konieczności formatowania?

(Longhorn2009) #4

Miałem podobną sytuacje ze swoją Adatą CH94 320GB, że sprawdzałem go chkdskiem i przerwałem przy piątym etapie. Skończyło się usuniętą partycją. Dane odzyskiwałem programem Easy Recovery. Odzyskane pliki kopiowałem na drugi komputer w sieci LAN, bo na laptopie nie mam tak dużego dysku, co trwało łącznie 8godz ale żadnych danych nie utraciłem. Dodatkowo formatować partycji nie musiałem.

(pawcio1212) #5

mogą być problemu z nazwami plików i folderów

niestety został uszkodzony obszar mft jeśli dalej będą problemy z wykrywanie podczas przywracania plików to polecam jak wyżej kolega napisał użyć szybkiego formatowania i wtedy przywracać