Uszkodzony dysk?

Podczas używania PC zrobił się niebieski ekran , zresetował się i nie chciał się włączyć, kiedy próbowałem zainstalować windowsa xp okazało się że partycja systemowa jest czysta!.Wyskakiwały komunikaty ‘‘Reboot and select proper boot device or insert boot media…’’. Zainstalowałem system z innego napędu. Po wgraniu systemu zamontowałem stary napęd i instalowałem sterowniki, przy instalowaniu sterownika wyskoczył błąd że nie można skopiować pliku ( prawdopodobnie wina cd-romu). Po zresetowaniu komputera znów pojawiał się komunikat ‘‘Reboot and select proper boot device or insert boot media’’ a potem ‘‘błąd odczytu dysku, naciśnij ctr alt del’’. Postanowiłem sprawdzić czy jest system i włożyłem płytę od xp i znów przy próbie instalacji okazało się że dysk C jest czysty! Jaka może być diagnoza? Uszkodzony HDD? Proszę o szybką odp. Pozdrawiam :slight_smile:

Uruchom instalację Windowsa z płyty, i później wybierz Napraw, korzystając z konsoli. Wpisz tam FIXMBR. Może pomoże. Jeśli nie, to załatw sobie dystrybucję liveCD linuxa, i sprawdź dysk pod nią :slight_smile:

Ale jak sprawdzic pod live cd? Jak chciałem instalować xp to 2 inne partycje były nietknięte

  1. sprawdzisz, czy da się zamontowac i zapisywać/odczytywać dane

  2. jeśli inne partycje są ok, a są na tym samym HDD, to sprawdź za pomocą wbudowanego programu gParted dysk, pod kątem BadSectorów.

  3. jeśli nie ma, to kasujesz partycję, i tworzysz na jej miejscu nową.

Jeśli się znajdą BadSector’y, to wtedy odpuść sobie punkt 3 i pisz o tym odrazu tutaj.

P.S. jak rozumiem FIXMBR nie pomaga?