Uszkodzony HDD, Odzyskiwanie, Wykrywanie

(R Mcm) #1

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam bardzo poważny problem ponieważ mój stary dysk laptopowy - Hitachi 4,3 GB uległ samoistnie awarii czyli:

Przestał czytać dane z dysku, a są na nim bardzo dla mnie ważne rzeczy...

Zanikły automatyczne obroty - Dysk pracuje tylko kiedy jest jakis impuls wywierany na niego np: Uruchamianie PC, wykrywanie sprzętu z panelu sterowania.

Gdy włączam PC to słychać że dysk działa falami - poobraca sie 4-5 sekund i stop, po ok. 3 sekundach powraca do pracy na te 4-5 sekund i tak przez jakies 5 minut uruchamianie PC stoi z nim na IDE detekcji... - Dysk zostaje wykryty lecz wyskakuje komunikat podobny do tego że "secondary slave hard disc failed" i wciskam F1 dla kontynuacji odpalania.

Jak już windows zastartuje dysk i tak nie pracuje. Jak biore detektora sprzętu to 2 razy zrobi faze obrotów i nie zostaje wykryty..

Jak widać stan jest arcypoważny :confused:

I Chciałbym się was spytać czy znacie jakiś program który wykryje dysk mimo jego uszkodzeń - pod DOS lub Windows?

Chciałbym chociażby minimalną część danych odzyskać tylko jak go wykryć właśnie...

(Hashi) #2

Jeśli to uszkodzenie fizyczne/mechaniczne dysku to soft Ci nie pomoże. Może głowica, pozycjoner, łożysko itd. Trzeba dysk oddać do odzyskania do firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych.

Spróbuj zabotować ten program:

http://software.lsoft.net/boot-cd-iso.zip