Uszkodzony HDD (Samsung 80GB)?

Witam !

Od pewnego czasu mam problemy z komputerem, a dokładniej z dyskiem twardym (tak podejrzewam). Problemy zaczęły się mniej więcej pół roku temu. Komputer po załączeniu zachowuje się strasznie ospale, od czasu do czasu komp pika a kursor się po prostu zawiesza albo przycina (myszka jest sprawna na 100%). Gy włączam winampa i chcę w miedzy czasie skopiować jakąś mp3, to muzyka magle zaczyna zacinać, zwalniać itp. (w trakcie pisania tego posta też). PC szczególnie źle pracuje z jedną z partycji (nie chce na nią wchodzić, zacina albo długo ją młóci). Początkowo formaty dawały jakiś efekt i komputer działał poprawnie przez jakiś miesiąc, ale niestety wczoraj nie pomógł ani trochę dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do was. Co jest nie tak ? Czy to HDD ? Do naprawy czy do wymiany ?

Pozdrawiam i proszę o możliwie szybką odpowiedź !

rozejrzyj się za softem typu HDD Regenerator, lub czymś do niskopoziomowego formatowania dysków twardych. (poszukaj w dziale download dobrychprogramów). najpierw sprawdź choćby zwykłym scandiskiem czy defragmentatorem windowsowym czy znajdzie jakieś uszkodzone sektory. obejrzyj jeszcze dokładnie powierzchnie płyty głównej bo może się okazać, że Ci kondensatory na niej spuchły (i tak to będzie wyglądać - wypukłe powierzchnie, czasami rdzawo odbarwione).

ps. jaki masz sprzęt?

Jeżeli masz na gwarancji? To do naprawy jeżeli nie to oczywiście nowy…jakieś 150 zł.

Scan disk nie wykrywa nic (wszystko OK), defragmentowałem nie jeden raz w ciągu ostatnich paru tygodni, a płyta główna jest dobra, bo jakieś pół roku temu były wymieniane kondensatory (póki co to nie ma żadnych spuchłych ani wylanych)

poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Tu jest parę porad które mogą Ci pomóc (zerowanie dysku)

co do sprzętu to taki

beztytuuxb2.jpg

PS. Dzięki za pomoc

A jaki masz zasilacz - też go wymieniłeś ?

zasilacz nie był wymieniany (jest chyba 300W), ale napięcie nie skacze - było sprawdzane

ale jaki ??

czym było sprawdzane ??

Jeżeli to jest CODEGEN 300W - to masz przyczynę tego co się u Ciebie dzieje ;/

zasilacz ATX LC-A300ATX

Hd Tune

beztytuuoe5.jpg

Zasilacz do wymiany na:

Fortron 350W lub

Delta 400W

myślisz, że to pomoże ? Gdy komputer był w serwisie mówili, że zasilacz jest ok, ale zdaje sobie sprawę, że oni często głupoty gadają :stuck_out_tongue:

Tak myśle

Ten no name już sam w sobie nie jest OK

czyli problem, z twardym rozwiązany ? Kupić zasilacz ? Nie chciałbym po prostu na daremno kupywać zasilacza w razie gdyby miało sie okazać, że to jednak coś innego … mogę się jakoś upewnić ?

Wymiana zasilacza to pierwsze co powinieneś zrobić

Zostawienie tego grozi spaleniem całego komputera

zapodaj zrzut ekrantu z zakładki Health.

Racja :slight_smile:

Proszę

beztytuulj5.jpg

na dysku zaczynają pojawiać się bad sectory - jak narazie te uszkodzone są zastąpiane przez te z puli zapasowej (ale to powoduje mały spadek wydajności hdd)

zastosuj się do rad kolegów i wymień zasilacz (często to właśnie on przyczynia siędo powstawiania badów)

możesz jeszcze przeskanować dysk programem hdd regenerator.

Dobra panowie - dzięki za rady :slight_smile:

jak mały ? i jak długo jeszcze HDD pociągnie ?