Uszkodzony HDD (Samsung 80GB)?

jak szybko zmienisz zasilacz to jeszcze pociągnie.

dobra - no to zmienię :slight_smile:

ahhh … przypomniało mi się jeszcze - Komputer się strasznie długo załącza :?

Upewniłeś się już, wymieniając kondensatory- to zasilacz je właśnie

wykończył ;/ ;/

A teraz wykończy CI dysk twardy - jak nie wymienisz zasilacza :PPP

Myślę ze najpierw poproś by Ci podłączyli inny, bo taka teoria ze no name to zapewne on jest niestety lipna. Nie brałbym na poważnie osób które piszą takie zdania na forum.

widzę, że u ADMINA zasilacz nie jest ważnym elementem systemu komputerowego.

przecież ADMIN nigdy się nie myli…

słowem nic nie wnosisz do tematu, czasem warto coś napisać rozsądnego co może pomóc przy rozwiązaniu problemu autora postu a nie wypisywać dywagacje tego typu.

ps. nikt nie karze od razu kupować można pożyczyć zasilacz “na chwilę” od znajomego, a przyczyny opisanych przez autora postu może być wiele

wykonaj test programem hdtach - podaj wyniki albo zrzut ekranu.

poodłączaj wszystkie zbędne podzespoły jak modem, tunet tv drukarki itp.

przydatna może też być aplikacja BootVis.

Nie ważne czy NAME czy NO NAME - kondensatory zasilacz wykańcza

a nie jakaś wróżka choćby i adminem była.

Z konfiguracji którą przedstawił wynika jednoznacznie że potrzebuje

solidnego zasilacza min 400W !!

PS Na tym forum zdażają się też serwisanci tacy jak ja-

z stażem 15 lat :wink:

W przypadku wycieków kondensatorów ZAWSZE obowiązkowo

wymienia się zasilacz !

Jest i to jednym z najważniejszych. Napisałem to po przeczytaniu postów usera wacek4 i nikt mi nie powie choćby był serwisantem już 15 lat że na takiej podstawie jak to zrobił wspomniany user można wyciągnąć wnioski jakie on wyciąga.

A czy nic nie wniosłem do tematu??? Nie wydaje mi sie. Jako jedyny zaproponowałem sprawdzenie przez wymianę chwilową zasilacza, a nie odrazu kupno nowego, o co pytał autor. Myślę że zapewne serwisant tez sprawdza, choć znając zasady panujące lepiej wymienić zawsze jest kasa.

I myślę ze starczy tych OTów panowie, koledze nie pomagamy w taki sposób.

:shock:

Nie wiem co tu ma moja funkcja na forum do tematu. Proponuje byś swoje … odzywki zachował dla siebie.

  • Nie ma potrzeby chwilowej wymiany - ponieważ długotrwała weryfikacja

zasilacza wykazała uszkodzenie kondensatorów na płycie !!

gina widać nie czytasz uważnie postów. Ja nie twierdziłem ze wymiana nie jest konieczna, zapewne jest. Jednak nie wywnioskujesz tego na takiej podstawie jak to zrobił wspomniany user i tylko o to mi chodzi. O zasadne stwierdzanie faktów a nie stwierdzenia ze takie jest be a takie dobre.

Koniec tej jałowej dyskusji, każdy następny post odnoszący się do mojego postu będzie traktowany jako OT. Wszystkich chętnych chcących mi jeszcze cokolwiek powiedzieć zapraszam na PW.

hdtach

beztytuufq0.jpg

co to oznacza ?

jutro rano jadę po nowy zasilacz (350 lub 400W) więc się okażę …

że wydajność twojego dysku jest prawie żadna :slight_smile: być może związana jest z uszkodzoną taśmą, dyskiem kontrolerem lub wyłączoną w BIOSIE bądź systemie obsługi UDMA.

Ale jaki ??

Co Ci da 400W jak to będzie Codegen :roll:

więc twardy też zepsuty ?

Złączono Posta : 30.07.2007 (Pon) 13:03

kupiłem zasilacz 400W DELTA (DPS-400MB-1 A) i nie pomogło :stuck_out_tongue:

patrzyłem też na kondensatory (płyta główna) i nie ma ani wylanych ani napuchniętych …

Jakie są aktualne objawy ??

Czy dysk w BIOS-ie jest na Auto ??

nie wiem nie widzę tego osobiście mogę sobie jedynie to wyobrazić ale taka wydajność dysku jaką pokazuje zrzut programu testującego ewidentnie pokazuje że coś z owym dyskiem (lub elementem łączącym, systemem, konfiguracją jego) jest nie tak.

nic się nie zmieniło …

tak …

proponuję pożyczyć dysk od kolegi i postawić na nim system.

a zerowanie dysku ? Chętnie spróbuje, tylko zastanawiam się czy później trzeba instalować jakieś sterowniki dla twardego, a jeśli tak to jak ?

jakie sterowniki do dysku twardego ?? nie ma takich

to tzw. low level format, zapisuje w każdej zapisywalnej “komórce” 0.

Są jakieś programy do tego ? Trudno sformatować tym sposobem ?