Uszkodzony laptop - co zrobić z systemem?

Witam, spaliła mi się płyta główna w laptopie z Windows 7 Home. Dysk jest OK. Czy jeżeli użyłbym tego dysku w innym laptopie to mógłbym używać tego systemu nadal?

Jeśli komputery byłyby podobne to tak, ale licencja może na to nie zezwalać.

Dzięki ADR1991

Windows zapewne w wersji OEM, jeśli tak to nie możesz użyć tego systemu na innym laptopie (jest przypisany do laptopa z którym był kupiony).

Tak, jest to wersja OEM, ale nie zapłacę w tej chwili ponownie za system który kupiłem nie cały rok temu razem z laptopem.

No cóż… Stąd różnica w cenie pomiędzy OEM, a BOX.

Zrobisz jak chcesz ale licencja OEM nie zezwala na przeniesienie systemu z jednego laptopa na drugi. A na tym forum propaguje się legalne oprogramowanie a nie czyjeś widzimisię.

A tak na marginesie, nie wiem czy po przeniesieniu dysku z jednego laptopa do drugiego system w ogóle się uruchomi. Wszystko zależy jak bardzo oba sprzęty różnią się konfiguracją.

Nie wiem czy nie było coś takiego, że jak zadzwonisz do microsoftu to czy nie dadzą ci nowej licencji w przypadku spalenia sprzętu.

“Zrobisz jak chcesz ale licencja OEM nie zezwala na przeniesienie systemu z jednego laptopa na drugi. A na tym forum propaguje się legalne oprogramowanie a nie czyjeś widzimisię.”

Na co dzień używam Ubuntu i nigdy w życiu nie miałem zainstalowanej żadnej nielegalnej wersji WIndowsa, teraz po prostu będę do tego zmuszony. Chciałem się dowiedzieć czy laptop będzie działać w taki sposób i tyle.

Dzięki za odpowiedzi.

CrisPL

Na pewno zadzwonię, nie wpadłbym na to, dzięki.

Tylko chyba to jest dobry sposób jeśli masz laptopa w ramach gwarancji za tamten.

Uruchomić się może uruchomi (w trybie awaryjnym), ale nie spodziewam się aby system działał prawidłowo, więc bez ponownej instalacji systemu się nie obędzie.