Uszkodzony Monitor czy grafika? pomocy

(Koniar20) #1

Witam mam taki problem:)jak sie kompa wlacza i monitor to zapala sie przy monitorze lampeczka zielona albo zolta zalezy kto ma jaki no i sie komp ładuje a problem polega na tym ze właczam kompa i monitor i przez chwile tylko przy monitorze jest lampeczka zielona komp chodzi niby potem lapmpeczka jest zolta przy monitorze i nie ma obrazu ale komp sie laduje,to co to sie mogło stac karta grafiki ?? uszkodzona?

(Nmarcin 7) #2

Miałem to samo system się ładował i monitor po chwili gasł, zobacz czy mozesz wejsc do trybu awaryjnego?! Jesli monitor sie nie wyłacza to przyponownym uruchomieniu komputera wybierz urochom z ostanio działającymi ustawieniami... i powinno być ok

(Koniar20) #3

ale niebardzo można wejść do trybu awaryjnego bo jak komp sie uruchamia to nie wyświetla sie nic ze 3 sekundy tylko jest światełko zielone potem żółte i nie ma nic chyba że jest jakiś szybki skrót do tego trybu Pozdrawiam

(Nmarcin 7) #4

Rozumiem że również nie zdarzysz wejść do Biosu??bo u mnie gasło gdy wszystko się prawei załadowało i mial sie pojawić niebieski ekaran z logowaniem to wtedy monit gasł....

(Koniar20) #5

nie mi odrazu gąsnie monitor nawet nic nie ma jak restartuje 3 sekundy i tyle nawet Del nie wyświetla sie by wejść do biosa może karta grafiki padła??

(Mafioz09) #6

Jak masz możliwość to pożycz od kolegi jakąś karte graficzną i wtedy zobacz czy działa jeśli nie to znaczy że monitor.

(wacek) #7

Skąd taka pewność.

Może reset biosu (zworką) pomoże

(Mafioz09) #8

Zapomniałem dodać, jak konserwowałem kompa odłączyłem kabelek od dysku twardego, jak wszystko spowrotem podłączyłem, tylko dysk w inne gniazdo sata działo sie taksamo jak u ciebie monitor się niewłączał, włączył się na chwile, (zielona lampka) i zanim coś na nim było widać się wyłączył (żółta lampka)

Może posprawdzaj czy dobrze masz dysk podłączony, i poprzepinaj go w inne gniazda.

(Kamyks1) #9

U mojego kumpla było tak jak była za wys. temp procka. A u mnie jak za bardzo podkręciłem i komp musiał się sam przestawić spowrotem. Trzeba było czekać z 30 sek.