Uszkodzony Pen Drive


(Miudi) #1

Witam!

Posiadam 4GB pen driva pqi i wydaje mi się, że jest uszkodzony. Konkretniej mówiąc jak nagrywam na niego rózne pliki to co jakiś czas źle sie na grają i nieda się ich otworzyć, czasem nawet usunąć. Więc wedlug mnie chyba jest uszkodzona jakaś część pamieci. Związku z tym mam pytanie czy jest może jakiś program, który by mógł to naprawić lub czy istnieje jakaś inna metoda żeby sobie z tym poradzić? (Zgubiłem paragon sieć reklamacja chyba nie wchodzi w grę:frowning: )

Pozdrawaim


(Sebos99) #2

A spróbuj sformatować pendrive'a :wink:


(Darkjogi) #3

niestety także posiadam pendrive tej firmy i zdaża się dośćczęsto że kopiowane filmy nie dają się otworzyć i mimo że pendrivy tej firmy są jednymi z najszybszych to często zdaża się że mają błędy przy kopiowaniu.


(Miudi) #4

Tak, już formatowałem pare razy i niestety nic nie dało. Natomiast tak jak pisał darkjogi problem ten jest szczególnie uciązliwy przy przenoszeniu filmów, czasem czeba nagrywać 2 kopie na pendriva, żeby było mniejsze ryzyko, że jedna nie zadziała. Więc może wie ktoś czy jest jakiś program, który mogłby ewentyalnie przeskanować dysk i ewentualnie wylaczyć uszkodzone sektory.


(model12) #5

Witam!!A robiłeś Scandisk Pena????Czasami pomaga! !!


(Miudi) #6

Tak, scandisk też zrobiłem i nic. Zastanawiam się jakie są szanse ze nowy pendrive może być fizycznie uszkodzony?


(Joemix) #7

A zwykły program (taki do HDD) nie zadziała?, wszakże odbywa się to przez system plików program zapisuje i odczytuje pewne kombinacje danych i w miejscach gdzie są błędy zaznacza w systemie plików jako obszary uszkodzone.