Uszkodzony pendrive?

Witam!

Podczas kopiowania danych na pendrive PQI Cool Drive U350 4GB wyskoczył komunikat o błędzie (niestety nie pamiętam co tam dokładnie było napisane, ale to chyba mało istotne). Po odłączeniu pena i ponownym podłączeniu do USB system (windows XP) widzi urządzenie, ale twierdzi, że jego pojemność wynosi 0MB.

Próbowałem formatować go z poziomu systemu (wyskakuje komunikat, żeby włożyć dysk do stacji), a także naprawiać i również formatować różnymi programami do pendriv-ów czy po prostu operacji na dyskach (jedne w ogóle go nie widzą, a inne tak jak windows twierdzą, że ma 0MB).

Na każdym innym komputerze jest tak samo.

Dodam jeszcze, że aktualnie w systemie pen ten ma inną nazwę niż przed problemem.

Na pewno nie jest to wina portów USB bo inne urządzenia na tych samych portach działają bezproblemowo.

No i tutaj moje pytanie, czy da się jeszcze coś z tym zrobić czy pendrive do wyrzucenia?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Ja miałem tak samo w zeszłym roku pomógł reset kompa i format pena tym programem http://www.cdrinfo.pl/download/9810192130

Tego narzędzia również próbowałem,był to chyba jedyny program, który wykrywał pendriva, ale dalej nie dało się z nim zrobić.

Oto co wyświetlał przy probie formatowania:

jpvmok.jpg

Słuchaj nigdy nie wyjmuj pendriva bez użycia bezpiecznego usuwania sprzętu. Najprawdopodobniej uszkodziłeś mu system plików, spróbuj sformatować pena w FAT pod Gparted.

A czy ja napisałem, że wyjąłem go bez bezpiecznego usuwania sprzętu? Nigdy tak nie robię i teraz też tak nie zrobiłem. Po prostu podczas kopiowania plików nagle system przestał go widzieć.

Gparted w ogóle go nie widzi, chyba, że ja coś źle robię podczas jego uruchamiania (uruchamiam ze standardowymi ustawieniami).