Uszkodzony plik .psd - jak go uratować?

(kasiekonline) #1

W czasie zapisu obrazka w Photoshopie wyłączyli mi prąd. Kiedy teraz próbuję go otworzyć, PS bredzi coś o braku kompatybilności z tą wersją :frowning: Pracowałam nad tym plikiem dość długo i bardzo, bardzo chcę go odzyskać. Czy ktoś wie jak? Niekoniecznie w oryginalnej postaci, z warstwami, może zostać skonwertowany do jakiegokolwiek formatu, byle by był... W IrfanView nie można go nawet podejrzeć, jest tylko czarny ekran. Proszę o pomoc [-o<

(Neuromancer91) #2

Wydaje mi sie że nic z tego nie będzie, bo plik jest pewnie najpierw zerowany i dopiero później zapisywany danymi z pamięci.

Prąd musieli Ci wyłączyć kiedy plik został już wyzerowany, ale nie wszystko zdążyło sie do niego zapisać

Nie jestem jednak pewien, ale sądze że całości nie da sie odtworzyć.

(kasiekonline) #3

Aaaaach, tego się właśnie bałam. Ale miałam niewielką nadzieję, że może da się coś zrobić... Ach, no i przy okazji prób otwarcia/podejrzenia pliku wszystkim co mam zauważyłam, że jednak wyświetla się miniaturka podglądu po lewej stronie okna Widowsa - czy to nie znak że plik jeszcze - ledwie bo ledwie, ale jakoś tam dycha? Naprawdę nie można go zreanimować?

(Kpr2877) #4

Czy aby Photoshop nie robi kopii bezpieczeństwa w tle?

Poszukaj czegoś na wzór nazwapliku.bak lub nazwapliku.psd.bak

Pliki zapewne są ukryte.

(kasiekonline) #5

Niestety, przeszukałam wszystko i bekapu brak... Czyli jednak muszę się pożegnać z pliczkiem na zawsze :cry:

W każdym razie dzięki za chęć niesienia pomocy ^^