Uszkodzony plik .psd - jak go uratować?

W czasie zapisu obrazka w Photoshopie wyłączyli mi prąd. Kiedy teraz próbuję go otworzyć, PS bredzi coś o braku kompatybilności z tą wersją :frowning: Pracowałam nad tym plikiem dość długo i bardzo, bardzo chcę go odzyskać. Czy ktoś wie jak? Niekoniecznie w oryginalnej postaci, z warstwami, może zostać skonwertowany do jakiegokolwiek formatu, byle by był… W IrfanView nie można go nawet podejrzeć, jest tylko czarny ekran. Proszę o pomoc ![-o<

Wydaje mi sie że nic z tego nie będzie, bo plik jest pewnie najpierw zerowany i dopiero później zapisywany danymi z pamięci.

Prąd musieli Ci wyłączyć kiedy plik został już wyzerowany, ale nie wszystko zdążyło sie do niego zapisać

Nie jestem jednak pewien, ale sądze że całości nie da sie odtworzyć.

Aaaaach, tego się właśnie bałam. Ale miałam niewielką nadzieję, że może da się coś zrobić… Ach, no i przy okazji prób otwarcia/podejrzenia pliku wszystkim co mam zauważyłam, że jednak wyświetla się miniaturka podglądu po lewej stronie okna Widowsa - czy to nie znak że plik jeszcze - ledwie bo ledwie, ale jakoś tam dycha? Naprawdę nie można go zreanimować?

Czy aby Photoshop nie robi kopii bezpieczeństwa w tle?

Poszukaj czegoś na wzór nazwapliku.bak lub nazwapliku.psd.bak

Pliki zapewne są ukryte.

Niestety, przeszukałam wszystko i bekapu brak… Czyli jednak muszę się pożegnać z pliczkiem na zawsze :cry:

W każdym razie dzięki za chęć niesienia pomocy ^^