Uszkodzony port USB

Witam

Kolega posiada łączę Neostrade podłączoną przez modem do gniazda USB, problem polega na tym ze jednego pięknego dzionka nad jego miejscowością przeszła burza, gdzie komputer był odłączony od sieci a natomiast modem nie został odłączony od gniazda telefonicznego, czy to może być przyczyną uszkodzenia (nie widoczny w menadżerze urządzeń) portu USB

nie ma możliwości żeby w tym przypadku zostało uszkodzone łącze na pewno masz problem z sterownikiem usb.papróbuj a zrobisz sam! !!

Może, gdyz TPSA swoje linie telefoniczne prowadzi liniami napowietrznymi. U nas dwa lata temu podczas burzy, wyładowanie uszkodziło kilka telefonów podłączonych do linii. Nie pomogły zadne urzadzenia odgromowe pozakładane na słupach. Podczas burzy nalęzy wszystko odłączyć od sieci, łacznie z połączeniami sieciowymi.

Może tak być - impuls na lini telefonicznej przez modem do kompa przez USB.

Ale sprawdź w biosie czy kontroler USB na auto lub enabled.

Jak padły - to karta USB PCI.

coś wiem na ten temat. U mnie 2 tygodnie temu przeszła burza. Gdzieś walnął piorun i kumplowi mimo wyłączonego kompa spalił się modem od neo a mi się uszkodził. Wiec uważam że USB w twojego koledze przypadku też mogło strzelić.

czy uważasz ze może to być powodem??

Teraz mnie nachodzi pytanie mam łącze radiowe przez RUTET który nigdy nie jest wyłanczany czy wczasie takich wyładowań atmosferycznych, przy wyłaczonym komputerze moze sie spalić karta sieciowa??

Tam masz bezpośrednie połączenie z modemem - potrafi to zrobić np mnóstwo poszło w ten sposób modemów analogowych.

Przy połączeniu radiowym co najwyżej może paść antena od której otrzymujesz sygnał.

karcie sieciowej nic nie grozi??

najlepiej jak jest burza to odłączyć wszelkie kable co idą do modemu. 8)

Nie.

Co do modemu kolegi, to przetestuj go na innym kompie.

Reasumując - dla świętego spokoju przy burzy warto odłączyć zasilanie od kompa i kable od modemów i kart sieciowych.