Uszkodzony tylko CPU po upadku stacjonarki na ziemię

Hej. Kilka dni temu przewoziłem znajomemu komputer autem obudowa na full wypasie z rączką więc pewny że wszystko jest poskręcane (komputer był odbierany od Fachowca) wsadziłem do auta i przewiozłem niestety podczas wyciągania go za ową rączkę z bagażnika niezabezpieczona obudowa się rozsunęła i komp zaliczył glebę. Dziś się dowiedziałem że podobno nie działa, i winny temu jest CPU. Prędzej spodziewałbym się uszkodzenia płyty głównej. Czyżby to było możliwe czy ktoś kłamie?

Jeżeli płyta główna była prawidłowo przymocowana do obudowy i nie pękła, to raczej nic nie powinno się stać, gdyż nie ma części ruchomych. Tak samo CPU. Co najwyżej ciężki radiator mógłby spowodować pęknięcie płyty.

Części ruchome może mieć dysk twardy. I to on powinien był ucierpieć najbardziej.

Cześć,

takie ‘jajca’ mogły się zdarzyć w CPU na np. Socket A czy 370 - gdzie rdzeń nie był przykryty IHS’em - mógł się ukruszyć. Teraz jednak wątpię że to to, tak jak koledzy bym sugerował płytę lub dysk.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

zależy jak to upadło:D

i co z tym kompem jest nie tak?

takie gadanie to sb można pierdzielić bez bez sensu wszystko mogło się stać;]

CPU - Nie sądzę. Nie raz dostawałem tylko w kopercie bąbelkowej i działały, ja bym strzelał w mikropęknięcia ścieżek na MB, ale jak pisze MrBeckham666

a ja myślę że uszkodzony jest dysk twardy to on jest najbardziej podatny na uszkodzenia z powodu wstrząsów,

kompa już nie widziałem podobno jest w naprawie, a serwisant stwierdził uszkodzenie cpu.

Uszkodzenie CPU przy upadku graniczy z cudem, a w procesorach Intela jest niemal niemożliwe.