Uszkodzony zasilacz?

(Adrinnos) #1

Witam, ostatnio komputer coś nie chce się włączać. Na początku przyciskając przycisk włączania komputera, czekałem 4-5 sekund aż się włączy. Dało to wytrzymać - ważne, że działało. Ostatnio jednak problemy zaczęły być bardziej głębsze. Otóż ostatnio ogólnie zostawiałem komputer na "Stanie wstrzymania", czyli hibernacji tak nawet kilkanaście godzin. Ostatnio jednak próbuję włączyć komputer, włącza się niebieska dioda, która znajduje się przy włączniku, ale komputer ani się nie chce uruchomić. Zrobiłem kilka prób i nic. Pomyślałem więc, że może wyjmę i włożę główny kabel od zasilacza ( do zasilacza podłączone wszystkie podzespoły (monitor, drukarka, modem, głośniki itp.- ale to nie jest problem, od zawsze konfiguracja działała). Więc wyciągnąłem kabel, później znów włożyłem do gniazdka i komputer ruszył. Udało się go uruchomić. Musiałem tak później przez kilka dni włączać komputer, natomiast dzisiaj w ogóle nie chciał się włączyć (za to dioda przy przycisku włączania komputera nadal świeciła się). Nawet odłączyłem wszystko od komputera, podszedłem z kablem zasilającym pod gniazdko i komputer miał w sobie tylko kabel zasilający, który był w gniazdku, lecz nawet w tej sytuacji nie włączył się, a powinien przecież. Wyjmowałem i wkładałem kabel, aby jakoś niby "podładować zasilacz" ale nic z tego. Komputer ogólnie ma coś około 6 lat. Konfiguracja to Intel Pentium 4 S640, GeForce 7300 GT, 1,2 GB RAM, 320 GB dysk twardy SAMSUNG. Zasilacz nieznanej chyba marki (jakaś tandeta) 300 WAT. Wg mnie zasilacz zawiódł i wydaje mi się, że po wymianie go wszystko powinno dobrze działać. A co wy na to ? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

(Jacop96) #2

Byłoby dobrze, jakbyś go mógł przetestować. Dla przykładu: pożycz od kogoś, jeśli możesz sprawny zasilacz i podłącz u siebie. Jeśli wszystko będzie działało, to wiadomo co wtedy? :wink:

(Art Tur) #3

Praktycznie jedyny sposób na sprawdzenie zasilacza w warunkach domowych - to jak napisał jacop96 - podpięcie do kompa nowego sprawnego zasilacza lub wpięcie Twojego do innego kompa. Na temat zasilaczy poniżej masz ciekawy wątek, gdzie podany jest link do czarnej listy producentów zasilaczy. Jak Twój zasilacz jest na tej liście to lepiej go wymień, nawet jak okaże się sprawny.

jaka-zakupic-karte-graficzna-t346700.html#p2263464

(Adrinnos) #4

Winowajcą był jak myślałem zasilacz. Już go wymienili w punkcie naprawy komputerów. Wszystko dobrze śmiga. Dziękuję ogólnie za pomoc.