UT 3, creative x-fi i dźwięk 5.1, jak?

(Spectatorx) #1

Posiadam dźwiękówkę creative x-fi titanium i zestaw głośników 5.1 (creative inspire t6100), a z oprogramowania windows 7 enterprise i grę unreal tournament 3 z najnowszym patchem 2.1.

Normalnie w tej grze jest dźwięk 2.1, po włączeniu OpenAL jest dźwięk 5.1, jednak po włączeniu w grze OpenAL na kartach creative x-fi gra wyłącza się w różnych sytuacjach, zawsze podczas grania. Jest to znany problem i jak do tej pory nie ma skutecznego rozwiązania tego buga.

Próbowałem przez ALchemy aktywować dźwięk 5.1, ale niestety po dodaniu gry do ALchemy nie ma różnicy w ilości wykorzystywanej ilości kanałów, nadal jest dźwięk 2.1.

W jaki sposób bezproblemowo, bezstresowo aktywować w tej grze dźwięk 5.1 na kartach x-fi?

(atikabubu) #2

Zaktualizuj stery OpenAL i karty dźwiękowej. Kiedyś gra wieszała się co 5 minut, a teraz mógłbym całą kampanię za jednym zamachem walnąć :smiley:

(Spectatorx) #3

Po aktualizacji OpenAL to samo... Chociaż na wszelki wypadek zajrzę raz jeszcze na creative labs i ściągnę OpenAL które tam mają, może naprawdę pomoże. Sprawdzę i dam znać co i jak.

-- Dodane 06.07.2010 (Wt) 10:46 --

Udało mi się samemu znaleźć jako takie rozwiązanie. Ut3 z zaaplikowanym najnowszym patchem 2.1 i do tego w systemie odinstalowałem kompletnie wszystko co było powiązane z creative, ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze sterowniki PAX Drivers i już tego błędu nie ma.

Przykry jest fakt, że społeczność dba lepiej o klienta firmy niż sama firma. Creative powinien wypuścić źródła sterowników i oddać wsparcie w pełni społeczności, pewnie wiele innych rzeczy zostałoby rozwiązanych, ulepszonych.