uTorrent 1.6 - Pytanie dotyczące działania tego programu

Witam. Mam takie pytanie do użytkowników tego programiku, jak to jest możliwe, że mając szybkość łącza 512 kB/s osiągam maksimum na jednym pliku 25 kB/s ?? :? Konfigurację przeprowadziłem zgodnie z zaleceniami El Presidento. Posiadam też stałe IP.

Witam

Jest to bardzo możliwe - jeżeli łączna szybkość wysyłania seedów i peersów wynosi 25 KB/s to nawet przy łączu 3 Mb/s nie wyciągniesz więcej.

Inna sprawa - być może jesteś za NATem, lub Firewallem, i masz włączone filtrowanie portów. Ważne jest też to, czy masz IP wewnętrzne, czy zewnętrzne (nie mylić z IP dynamicznym lub stałym) - jeżeli to pierwsze, nie będziesz miał możliwości połączenia się z wszystkimi peerami, co może również (ale nie musi) rzutować na szybkość transferu. W tym typie sieci p2p trzeba mieć świadomość, że nie każdy torrent będzie pobierał się z maksymalną prędkością łącza - bo to zależy od wielu innych pobocznych czynników. :slight_smile:

Zobacz Options–> Speed Guide i ustaw tu 512 lub 384 i zobacz co będzie się działo.

Mam ten sam problem i myślę, że przyczyną niskich transferów (max 20kB/s na łączu 512) jest to, że mam łącze z dużej sieci osiedlowej, więc nie mam “własnego” adresu IP etc…

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić, będę wdzięczny. Próbowałem ściągać utorrentem i Azureusem. Może jakiś inny klient jest w stanie sobie z tym poradzić?

Z góry dzięki.

Witam

Mam programik ale zupelnie nie mam pojecia jak go uruchomic

Złączono Posta : 02.11.2006 (Czw) 16:58

prosze o pomoc

Kliknij dwa razy na ikonkę :?

Poza tym, nie podczepiaj się pod inne tematy.