Utorrent 1.8.4 zablokowane porty livebox

(Nowicki) #1

Witam!

Zainstalowałem utorrent 1.8.4 i na dole widnieje czerwona ikonka a przy niej pojawia się dymek "Firewall lub router ogranicza łączność. Musisz otworzyć port przez który inni będą mogli sie z Tobą połączyć".

Problem w tym, że odblokowałem porty w liveboxie standardowo zgodnie z dostępnymi w sieci poradnikami a programy typu firewall (norton a w drugim wypadku mcafee) są skonfigurowane poprawnie.

Program też działa poprawnie aczkolwiek irytuje mnie ten dymek. co mogę z tym zrobić? Dziękuje za pomoc

(fiesta) #2

Próbowałeś zmiany portu w Utorrent ??

(Nowicki) #3

Tak - port zmieniałem kilka razy.

(Frozenox) #4

Możesz konkretnie napisać jakie parametry wpisywałeś w konfiguracji liveboxa?

Być może port ustawiłeś dobry ale źle dobrałeś adres lokalny...

Ps. Oczywiście odblokowałeś dwa porty: TCP i UDP?

(Nowicki) #5

Porty odblokowałem rok temu a problem pojawił się niedawno,,,

(Frozenox) #6

Czy może niedawno podłączałeś jakieś nowe urządzenie/komputer do liveboxa?

(Nowicki) #7

nie było mnie przez lipiec i sierpień i w tym czasie rodzice zamówili jakiegoś faceta od tp bo były problemy z videostradą i zasięgiem wifi. Koleś był coś pomierzył i tyle i po powrocie wystąpił ten błąd.

Co do podłączania to podłączyłem wczoraj laptopa ale podczas podłączania problem już występował.

(Frozenox) #8

W takim wypadku proponuję byś sprawdził swój adres lokalny ip. W tym celu otwórz konsolę cmd i wpisz ipconfig

adres będzie w formie 192.168.1.11 , 192.168.1.10 itp Adres ten nalezy wpisać w konfiguracji danego portu.

Czy to pomogło?

(Nowicki) #9

wpisałem ipconfig wyskoczyło jakieś okienko i zaraz zniknęło tak że nic nie zdążyłem odczytać....

(Frozenox) #10

Jeśli jeszcze czytasz ten topic to podam Ci inny sposób sprawdzenia adresu lokalnego.

Wchodzimy w Panel sterowania --> Połączenia sieciowe --> Teraz wybierasz swoje połączenie (np. sieć bezprzewodowa 1 itp) --> Klikamy na obsługa i tak jak na obrazku mamy wyświetlony nasz IP lokalny:

Później sprawdzamy czy aby na pewno adres jest taki sam jak w konfiguracji portu:

Wchodzimy na 192.168.1.1 --> serwer lan --> zaznaczamy port, który nas interesuje i wciskamy edytuj

Na obrazku również widać jaki adres jest zastosowany:

Jeśli adresy się nie zgadzają po prostu zmieniamy ten z konfiguracji portu (np. z 192.168.1.11 na 192.168.1.10)

Czy to rozwiązuje problem?

(Nowicki) #11

Frozenox wielkie dzięki!

Tak pomogło musiałem zmienić dokładnie odwrotnie niż w przykładzie który podałeś:]

(Frozenox) #12

Nie ma za co. Cieszę się, że mogłem pomóc. :slight_smile:

(Jaro Bb) #13

Odświeżę temat :((

Po 4 dniach kopania w googlach muszę sie poddać i napisać zapytanie ....

Niedawno zmieniłem neostrade z 1 Mb na 6 Mb ...livebox pozostał ten sam ...Niestety uTorrent 2.0.2 po wykonaniu testów wskazuje na zablokowany port lecz nadal mogę pobierać (żółty ptaszek w teście a w oknie głównym zielone kółeczko) .... Przez 3 lata nie bylo z tym problemów :((

...porty przekierowane wg znanych ogólnie zasad...firewall zmieniony z Kasperskiego na NODA ...dodałem uT do wyjątków ....system VISTA (w opcjach TCP/IP nie wprowadzałem zmian od lat pozostaje automatyczne pobieranie IP...w końcu to laptop)

...laptop śmiga po WI FI .....czytałem powyżej zapytanie kolegi o to czy nie podpięto czegoś dodatkowego..... Owszem komputer siostry śmiga również przez WI FI ...czy właśnie podłączenie 2 kompa blokuje port w jakiś nieznany mi sposób??? dodam iz na PC nie ma uT ani innych "pobieraczy"

Bardzo proszę o wskazówki jak udrożnić port dla utorenta :frowning:

(Frozenox) #14

To mi wiele nie mówi...

Proponuję byś tak jak poprzednia osoba sprawdził adres lokalny IP w swoim komputerze i porównał go z z adresem lokalnym IP, który podany jest w konfiguracji danego portu w panelu liveboxa.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zmianie tego adresu wszystko wróci do normy gdyż livebox lubi czasem trochę "zamieszać". :wink:

(Jaro Bb) #15

...jasne że adresy są identyczne :? napisałem że z przekierowaniem portów nigdy nie miałem problemów az do momentu zmiany neostrady z 1 na 6 Mb i podłączeniu PC mojej siostry przez WI- FI z Livebox-em. Laptop i blaszak "idą" przez Wi-Fi #-o .......zastanawiam sie jeszcze nad NODEM ...ale sprawdzałem po 1000 razy czy uTorrent jest dodany do wyjątków zapory....dalej nic :-x ....bez zmian ......żółty trójkąt