Utorrent a zamulony net

(Lech1986) #1

Witam. Mam takie pytanie dotyczące utorrenta. Mam net 1mb/s i na komputerze stacjonarnym na którym był wgrany utorrent w czasie ściągania jakichś plików za pomocą właśnie utorrenta mogłem normalnie korzystać z internetu tzn przeglądać strony itp. Kiedy podłączam kabel sieciowy do laptopa i gdy coś ściągam utorrentem niemozliwe jest korzystanie z netu. Strony chodzą bardzo wolno aż w końcu się zawieszają. Pomaga zrestartownie kompa. I tu moje pytanie o co chodzi z tym utorrentem? Na jednym kompie który jest słabszy jesli chodzi o sprzęt moge przeglądać stronki gdy utorrent jest włączony na laptopie zaś nie da rady choć sprzęt jest o niebo lepszy. Co jest? Wie ktoś?

(Lasinski Jacek) #2

Lech1986 , ogranicz programowo przepustowość łącza na komputerze stacjonarnym, wtedy na pewno nie będziesz miał problemu z internetem na Notebook'u.

(Lech1986) #3

Chyba trochę źle wytłumaczyłem. Chodziło mi o to że internet chodzi szybko na stacjonarnym mimo włączonego utorrenta a jak wyjme kabel i podłącze net do lapa to jak jest utorrent włączony to na lapie bardzo sie net muli. Net ten sam u torrent ten sam tylko raz net jest podłączony do stacjonarnego a niekiedy jak jestem w domu podłączam sobie neta pod laptop bo wygodniej ( wtedy netu na stacjonarnym nie ma bo kabel od netu siedzi w lapie) :slight_smile:

(Lasinski Jacek) #4

Lech1986 , ustaw ograniczenie dla utorrenta na notebooku.

(Lech1986) #5

jlasinski w jaki sposób mam to zrobic?

(Lasinski Jacek) #6

Lech1986 , we właściwościach programu.

(niezDarek) #7

ewentualnie programem cfosspeed

ja miałem podobny problem i testowałe różne programy i najszybciej net chodzijak z programem bitcomet 0.62 i ustawione ograniczenia