Utorrent blokuje surfowanie po internecie

(Marion Dor01) #1

Witam, niestety mam problem z utorrentem ponieważ gdy program jest uruchomiony to nie mogę sprawdzić poczty po przez operę. Wyświetla wtedy komunikat opera, że nie może się połączyć z serwerem (coś w tym stylu). Mało tego nie mogę się nawet np. zalogować do banku (tam gdzie strona prosi o wpisanie identyfikatora i hasła), ani sprawdzić poczty bezpośrednio z portalu interii. Lecz surfować po portalach internetowych daje się, ale tam gdzie jest wymagane zalogowanie się na danej stronie, to już nie daje rady. Tak się dzieję do czasu, jak ja nie wyłączę utorrenta, a jak zamknę program to wszystko wraca do normy. Szukałam postu zbliżonego do mojego problemu, ale niestety nie znalazlam rozwiązania na trapiący mnie problem. Za jakiekolwiek wyjaśnienie dlaczego tak może się dziać będe bardzo wdzięczna. Pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

(Szymszejdi) #2

Fafik1987 jesteś genialny :x

Lilu21 Torrent pewnie zabiera Ci całe łącze i dlatego masz takie problemy, ja też jak coś ściągam torrentem to mam problemy z serfowaniem bo torrent wcina całe łącze, ustaw w programie limit pobierania i wysyłania danych

(Marion Dor01) #3

SzymSzejdi hm.... możesz mieć racje, ale zawsze miałam ustawioną prędkość "wysyłania" na 35 kb/s a natomiast prędkość "pobierania" ustawiona na 0 kb/s, bo chciałam, aby ściągał z max prędkością pliki. Lecz drugiej strony może zaczeło się to jak rozpoczełam ściągać dwa pliki na raz. Moje łącze internetowe to 1 Mbit, a średnia predkość to będzie 114 kB/s. SzymSzejdi dostosuje sie do Twojej wskazówki i zobaczę czy problem bedzię mi się powtarzać. Jeśli tak będzie to wrócę do tego mojego postu i znowu coś napisze :stuck_out_tongue: . Dziękuje i pozdrawiam ciepło :slight_smile:

(boczi) #4

Lilu21 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

(popula) #5

Lilu21 mam takie łącze jak Twoje i jedyne co mam inaczej. to prędkość wysyłania. Ustaw na 10kB/s. Przy takich ustawieniach mogę odbierać pocztę, rozmawiać na Skype czy przeglądać internet.