uTorrent - nie idzie przekierować portów

Mianowicie mam internet orange cdma. Jakisz czas temu używalem windows xp, router axess mv400, program uTorrent, i nie miałem żadnego problemu ze ściąganiem nie było problemu z przekierowaniem portu (dodam tylko że nie potrzebuje instrukcji jak konfigurować program czy router, czy też zapore, robiłem to nie raz i wiem o co w tym chodzi). W tej chwili używam windows server 2003, router ten sam axess, i utorrent-a, dodam jeszcze że antywirus to COMODO wraz z firewall-em. W tej chwili mam wersje utorrent-a 1.8.4. No i przed wczoraj zainstalowałem utorrenta i nie mogę przekierować portu z utorrenta żeby on w pełni poprawnie działał. Kombinowałem na wszystkie sposoby. Nawet odinstalowalem antywirusa wyłączyłem wszystkie firewalle jakie były możliwe, router jest w 100% dobrze skonfigurowany (nawet go resetowalem do ustawien fabrycznych) i chciałbym sie dowiedzięć czy może być jakaś inna przyczyna ktora blokuje mi ten programik. Czy jest taka możliwośc ze to wina windowsa lub wadliwy program utorrent. Bo w programie jest błąd w opcjach prywatności - jest źle wyświetlana nazwa.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Proszę nie używać skrótów myślowych.

To nie jest skrót myślowy. Universal Plug and Play. Upewnij się, że jest włączone w uTorrencie (opcja będzie podpisana skrótem nie myślowym uPnP).

Nic to nie pomogło. Już próbowałem na różne sposoby konfigurować. Wydaje mi się że jest jakaś inna przyczyna, która blokuje te porty, tylko nie wiem jaka. Potrzebny tu jest jakiś prawdziwy ekspert który to wyjaśni.