uTorrent - zbyt niski download!

Witam. Mam problem z programem uTorrent. Zakładałem kiedys taki temat jednak nic sie z niego nie doweidziałem. Posiadam wersje 1.7.7, internet 1,3 mb/s neostrada a ściąga mi z predkościa ok 10 kb/s (powinno ok 130 kb/s). Wiem że to zalezy tez od seedów jednak przy dużej ilości seedów jest to samo. O ile to mozliwe podajcie dokładną konfiguracje żebym mógł wykorzystac całą mozliwośc łącza.dziekuje i pozdrawiam

Preferencje > połączenia

Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego limitu na pobieranie. Ew. ogranicz wysyłanie.

Możesz również skorzystać z kreatora ustawień.

Wcisnij ctrl + g a nastepnie ustaw rodzaj polaczenia na xx/256. I jeszcze sprawdz przekierowanie portu, bo jak sie domyslam to masz livebox’a.

Mam modem ZXDSL 852. Nie mam limitu pobierania, wysyłanie ustawione na 10kb/s. A jak sprawdzić przekierwanie portu?

Przekierownie sprawdzisz w utorrencie przytrzymaj ctrl +g i tam masz opcje “sprawdz przekierowanie portu”. I ustaw w tych opcjach jeszcze rodzaj polaczenia na xx/256. I sprawdz jeszcze firewll czy Ci nie blokuje utorrenta.

to modem usb więc przekierowaniem sobie głowy nie zawracaj - bo to ma w tym przypadku zastosowanie tylko do routera.

Problemem jest zapewne limit uploadu jaki ustawiłeś. W torrentach jest zazwyczaj tak, że im mniej udostepniasz tym mniej pobierasz …czyli jak byś dał bez limitu, to możliwe że i download by podskoczył.

prosiłbym o dokładna konfiguracje

Tak jest. Przekierowanie portu w Twoim przypadku nie jest potrzebne. Może po prostu jest dużo peerów w stosunku do seedów np. 2000 peerów i 200 seedów.

czekaj cierpliwie a stopniowo transfer będzie rósł (jak nie będziesz zamykał uTorrenta). Do tego pewnie ściągasz z kiepskich stron torrenty i dlatego tak wolno Ci się ściąga. Jakbyś ściągał np. z Polish Trackera to prędkość miałbyś maksymalną za każdym razem. Ale niestety w PT miejsc już nie ma :slight_smile:

A na dole w pasku stanu w utorrencie masz zielone kolko z ptaszkiem czy zolty trojkat??

jest zielone kółko:D

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 6:14 został dopisany post przez Honkisz

a jakie sa dobre strony?co to jest ten Polish Tracker?

http://www.mininova.org/

http://torrenty.org/ , ale na tej stronie musisz sie zarejestrowac i zaplacic 7 zl, ale jest dobra i polska.

W dniu 25.05.2008 , o godzinie 10:18 został dopisany post przez bishop85

Aha i jeszcze jak jest zielone kolko to wszystko powinno byc ok.

Ja mam internet 512 kb/s i u mnie na utorrencie leci z predkością 5 kb/s a i mam ten żółty trójkąt co trzeba zarobić zeby byyło zielone??

Żółty trójkąt w utorrencie.