uTorrent zjada caly transfer

Posiadam lacze 3mb/s i w druga strone 512kb/s i przy uzywaniu µTorrent zjada mi caly transfer nic nie moge zrobic, gdy program cos sciaga - np. wykorzystuje tylko 100kb/s, a otworzenie nowej strony jest praktycznie nie mozliwe

W czym moze tkwic przyczyna - w samym programie?

I np. po zamknieciu uTorrenta musze poczekac z 1-2min aby www sie normlanie ladowaly…

Co to za krzaki ?? Popraw tytuł i błędy we poscie. Inaczej temat zostanie usunięty.

To łacze ADSL?

W uTorrent pomoże ograniczenie prędkości pobierania i wysyłania (Preferencje -> Harmorogram).

Albo po prostu zainstalować cFos Speed - znacznie podnosi komfort przeglądania Internetu przy obciążonym łączu.

Nie pomaga ograniczenie predkosci

A lacze to osiedlowe z kablowki

Tak się dzieje też z innymi programami P2P?

(A)rturo popatrz jak obciążony masz upload. jeśli masz zajęty upload (np wysyłasz coś uTorrentem z szybkością ok 60 KB/s (512kbps) to mimo, że masz wolne pasmo download internet nie będzie pracował poprawnie).

Panowie mają rację. Ogranicz wysyłanie (można nawet jednostkowe) z uTorenta.

Ja miałem podobny problem, z tym że miałem pootwieranych mnóstwo zakładek w FF…dlatego też wolniej się strony otwierały…

O sprobuje. Dzieki

Tylko czym ograniczyc? Bo w torencie jak ogranicze swoj upload to automatycznie moj download tez spadnie

No ograniczasz w uTorencie, klikasz prawym na torrent (w programie) /właściwości - Limit Wysyłania i tam wpisujesz np 5 (0: jest domyślnym czyli bez ograniczeń) . Download niekoniecznie - mi raczej nie spada, a przynajmniej tego nie zauważam, a mam trochę słabsze łącze od Twojego :slight_smile:

Musisz znależć optymaną prędkość wysyłania danych, nie za dużą i nie za małą. Próbuj zwiększać i zmniejszać upload, a w tym czasie obserwuj download.

no i mozesz tez ograniczyc ilosc sesji… lepiej wysylac na przyklad 50 kilo do 2 peerow niz 20 kilo do 50 peerow.

Mam mozliwosc tylko ograniczyc do 50KB wiec i tak kicha :frowning:

Jest jakis program oprocz netlimitera ktorym to ogranicze wysylaniie?

A ta ilosc sesje gdzie to ograniczyc? Widze opcje ale nie widze tych sesji

w zakladce BitTorrent: maximum number of conncted peers per torrent i number of upload slots per torrent - zmniejsz te wartosci metoda prob i bledow z testem wydajnosci lacza

jak to nie mozesz ograniczyc w utorrencie lacza bardziej do 50KB? do mniej niz 1KB nie mozna tylko…