Utracone łącze

Witam

Mam łączę radiowe i jestem podłączony do sieci LAN, mój problem polega że transfer jest bardzo słaby, zależy od pogody lub od pory dnia i tygodnia, np. nie mogę grać sobie w gry On- Line gdzie zawsze zostaje utracone łącze ale prędkość nie jednokrotnie do chodzi do 150/kbs, nie przeszkadza to może w otwieraniu stron WWW, jestem tylko użytkownikiem, czy z poziomu użytkownika można coś zmienić polepszyć transfer czy żeby nie było utraconych połączeń, czy konfiguracja karty sieciowej czy jakieś wpisy mogą coś pomóc proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Siema.

Jeśli masz łącze radiowe, to polecam ręczną konfigurację karty oraz zobaczyć jaką masz siłe i jakość sygnału. U mnie siła jest na 68% a jakość jest b. dobra. Wcześniej miałem 40% i też miałem takie problemy z łączem. No, ale łącze zależy także w dużej mierze od karty. Mój kumlel pomimo, że masz wszystko ustawione ok to i tak mu zrywa. Bardzo dobre karty bezprzewodowe to LinkSys i taką też mam. Teraz pomimo, że mam wszystko ok to i tak zrywa mi połączenie ale bardzo żadko i jak już to nie na długo. No a jeśli się już tak stanie to przyciskam admina i zaraz wszystko śmiga :stuck_out_tongue:

No i niestety, ale pogoda zawsze będzie miała wpływ na działanie łącza. TEgo nie wyeliminujesz. A jak jeszcze jest duża odległość (nie mapisałeś jaka)

Natomiast jeżeli chodzi o porę dnia czy tygodnia to już musisz mieć pretensje do dostawcy, że podłącza więcej niż wskazywałoby na to jego łącze.

Prawie zawsze jest tak, że dzierżawi łącze np. 2 GBajtów/s więć teoretycznie, by zapewnić każdemu transfer np. 20 kB/s to max powinien podłączyć 100 osób a podłącza np. 150 licząc na to (i słusznie!), że w jednym czasie wszyscy nie będą korzystać z pełnego transferu. Jednak w niektórych porach dnia (wieczorem) i w weekendy taka sytuacja może się zdarzyć i się zdarza.

Zdarzają się rozwiązania takie, że nie narzuca się ograniczenia transferu. Wówczas w przypadku, gdy nikt nie korzysta z sieci masz 2 GB! Spotkałem się z takim przypadkiem i widziałem, jak film ca 700 Mb ściąga się w 3 minuty! !!

mam prośbe Bobby_De czy możesz mi podpowiedzieć jak recznie skonfigurować karte i jak sprawdzić siłe sygnału bardzo bym prosił i z góry dziekuje.