Utrata danych z dysku


(Gajos01) #1

Witam. Dostałem dziś od szefa nowego laptopa na stoisko... Podłączyłem przenośny dysk w celu przeniesienia programu do faktur na nowy komputer, wrzuciłem program, odpiąłem dysk, podłączyłem do drugiego laptopa i dziwnym przypadkiem znikło mi 350gb danych z dysku... Filmy, zdjęcia, muzyka, wszystko przepadło, dysk zmienił nazwę na "new volume" a na dysku pojawił się folder "nero local autobackup"... Sprawdzałem dyski, myślałem że może zrobiła się kopia danych ale żaden dysk nie zmienił swojej zawartości, a i trudno skompresować 350gb w 10sekund.... Dam jeszcze rade odzyskać jakoś te dane?Czy to już kaplica? Pozdrawiam. Łukasz


(Pawel Pieczyrak) #2

Polecam pakiet narzędzi Hiren's Boot CD http://www.hiren.info/pages/bootcd. Tam jak się nie mylę to jest nie jeden program do odzyskiwania danych z HDD.


(pysiu) #3

Można i programami odzyskać http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... ws,86.html - cały dział

http://www.datalab.pl/dzialy/cennik.html - lub oddać do firmy co się tym zajmuje :slight_smile: ale to kosztuje :slight_smile:


(Gajos01) #4

Próbowałem już różnej maści programami... Niestety te programy nic nie wykrywają ;-((( A może po prostu oddam dysk na gwarancję? Przejdzie taki myk? Nic na nim nie robiłem, odłączyłem, podłączyłem i znikło wszystko ;-(((


(pysiu) #5

Jeśli dane były mało ważne a masz gwarancje to nie wiele się zastanawiając oddaj puki ją masz :slight_smile:


(Gajos01) #6

Dane były bardzo ważne... Zdjęcia i filmy z połowy mojego życia... ;-((( ah... Horror :frowning:


(pysiu) #7

no to zakup archiwalny numer gazety http://www.komputerswiat.pl/czasopismo/ ... -2008.aspx w której jest profesjonalny program EasyRecovery 6.21 Data Recovery którym napewno odzyskasz dane sam nim robiłem :slight_smile:

tu zobacz co on potrafi http://www.easyrecovery.pl i powiem ci że mało nie kosztuje ale z gazetą niecałe 8 zł więc pomyśł czy nie warto :slight_smile:


(Gajos01) #8

Właśnie się bawię tym programem i powiem Ci że zaczyna mi wracać powolutku nadzieja że coś odzyskam... Gruntownie skanuje dysk, blok po bloku, robi się już jakieś 1,5 godzinki i znalazł już 1712 zatraconych pliczków :wink: :wink: :wink: do końca skanowania jeszcze 4godziny. Szczerze, to jestem w szoku bo odpaliłem już naprawdę dużo programów i każdy, DOSŁOWNIE każdy nie poradził sobie z tym fantem... Bardzo Ci dziękuję za podsunięcie programiku :wink:))

Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy... Napisze jak się skończy...

-- Dodane 03.11.2010 (Śr) 19:07 --

Ontrack EasyRecovery - FormattedRecovery

Copyright (c) 2000-2009 Kroll Ontrack Inc.

Report Created 11/3/2010 @ 6:36 PM


Source Drive: Samsung G2 Portable

Source Partition: F:\ <>

1794 files selected to recover.

7,08 GB data to recover.


Data recovered to D:\.


1239 files recovered.

555 files skipped.

0 files were not recovered due to destination incompatibility with NTFS.


6,91 GB data recovered.


Copy Time: 14:36


Some files had read errors and could be corrupted.


Copy finished with some file errors.

z 350gb hmm... ok :frowning:


(roobal) #9

Przypadkiem, gdy podłączyłeś dysk nie zaczęła wykonywać się jakaś kopia zapasowa systemu operacyjnego na dysk? Ja ze swojej strony polecam TestDisk i wchodzący w jego skład PhotoRec, póki co, mnie jeszcze nie zawiódł, powinien odzyskać prawie wszystko pod warunkiem, że nie nadpisałeś danych.

Pozdrawiam!


(Cedar) #10

Na wiele razy podawanej na tym forum stronie, jest dziś dostępne za darmo komercyjne narzędzie służące do odzyskiwania danych iCare Data Recovery 4.0 : http://www.giveawayoftheday.com/icare-d ... overy-4-0/


(Gajos01) #11

No właśnie chyba tak było... Szkoda tylko że od razu po podłączeniu dysku tak się zrobiło i nie zostałem o tym uprzedzony jakimś komunikatem, bądź "dymkiem" informującym że coś się dzieje...


(Skrzypas) #12

Tak na przyszłość dobrym bezpłatnym programem jest także PC Inspector File Recovery dostępny tutaj: http://www.pcinspector.de/default.htm?language=1 oraz Ontrack Easy Recovery Professional dostępny tu jako próbna 30-dniowa wersja: http://download.ontrack.com/freedownloads/ERPROT.exe.