Utrata danych z Netscape po update Windowsa

Witam.

Po wczorajszym update Windowsa (XP SP2). Zrestartował mi sie Netscape. Przeglądarka wygląda tak jak zaraz po instalacji. Wszystkie ustawienia i bookmarki poszły się … przejść i już chyba nie wrócą. Kiedyś już miałem taką sytuację ale wtedy nie wiedziałem, że to ma związek z updatem. Co do wczorajszej utraty jestem pewien bo używałem Netscape zaraz przed restartem kompa wymaganym przy update i wszystko było ok.

I jest jescze jeden problem. Po tym ‘odmłodzeniu’ Netscape’a nie działa mi opcja “Show main menu in title bar” a jest moim zdaniem bardzo fajna. Po wybraniu jej w opcjach i ponownym wejsciu do przeglądarki jest ona nadal nie odznaczona. Nie reaguje na zmiany.

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakieś sugestie co do zapobiegania temu w przyszłości? Oprócz takich banałów jak nie uaktualniać windy albo przesiąść się na linuxa czy zmienić przeglądarke na firefoxa.

Pozdrawiam

Witam,

Mi osobiście nie zdarzyło się nigdy utracić profilu, ale z tego, co czytałem, bywa.

Trzeba się przed tym bronić. Ja używam Mozbackup, ale Netscape 8.1 nie obsługuje.

Może napisz do twórców.

Poczytaj:

http://mozillapl.org/projekty/Szkola?v=lt4 (o profilach)

Co do odzyskania profilu - może się uda.

Poczytaj sekcję o przenoszeniu profili.