Utrata głosu po formacie - głos tylko w teście głośników

Witam :slight_smile:

Otóż - komputer został sformatowany i stracił głos. Jakaś angina?

Głośniki firmy TB, 5.1. Karta muzyczna zintegrowana na sterowniku RealTek Ac’97

Komputer miał głos, wszystko było jak należy. Po formacie zainstalowałem normalnie sterowniki audio, także na płycie ze sterownikami od ATI (bo karta graficzna jest od tegóż producenta) znalazłem jakieś sterowniki audio, które się zainstalowały razem ze wszystkmi. Zainstalowałem też kodeki audio/wideo. I głos jest tylko w teście głośników. Jak testuję, wszystko działa jak trzeba. Ale poza testem żadnych innych dźwięków nie odtwarza.

Jak to ugryźć?

prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź :slight_smile:

Hej,

:arrow: Sterowniki do chipsetu płyty głównej zainstalowane?? Jeśli nie, zrób to koniecznie, a po instalacji zrestartuj komputer,

:arrow: Nie należy instalować dowolnych sterowników - najlepiej poszukać ich na stronie producenta. Spróbuj zatem z tymi. Oczywiście przed instalacją najpierw odinstaluj poprzednią ich wersję i ponownie uruchom komputer,

:arrow: Na zakończenie zainstaluj najnowszą wersje DirectX’a.

Po instalacji sprawdź w menadżerze dźwięku, czy ustawienia są poprawne i czy nie ma gdzieś przypadkiem włączonych wyciszeń lub zminimalizowanej głośności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki wielkie za pomoc, już wszystko gra :slight_smile:

W panelu sterowania w urządzeniach domyślnych przy starej wersji sterownika nie było do wyboru odpowiedniego sprzętu, by głośniki mogły grać. Teraz już wszystko gra, bo przy nowej wersji pojawiło się już kilka pozycji urządzeń domyślnych. Swoją drogą to i tak nie miałem pojęcia które urzadzenie wybrać, ale przy nowym sterowniku, gdzie bylo kilka możliwości, metodą prób i błędów doszedłem do finału :slight_smile:

dzięki za pomoc, i pozdrawiam :slight_smile:

do zamknięcia :arrow:

Hej,

Zatem potwierdza się to, iż warto używać najnowszych wersji sterowników. :slight_smile:

Nie ma sprawy. Cieszę się, że problem rozwiązany. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus