Utrata kolorów na monitorze Samsung SyncMaster 765mb

Witam, od kilku dobrych lat jestem posiadaczem monitora CRT Samsung SyncMaster 765mb.

Jakiś tydzień, może 2 tygodnie temu monitor zaczął nagle tracić kolor czerwony. Wygląda to tak, że pracuję sobie normalnie na komputerze, oglądam film, czy gram w jakąś grę i ni stąd ni zowąd przestaje być wyświetlany kolor czerwony.

Czasami kolor sam wróci, a czasami muszę zastosować siłę kinetyczną o zwrocie w kierunku monitora. czasami wystarczy, że lekko puknę w blat biurka i jest OK.

Wykluczam jakiekolwiek możliwości złego podłączenia i złego ułożenia kabla VGA lub zasilającego gdyż kolor czerwony nie jest również wyświetlany w OSD monitora.

Wydaje mi się, że jedyna możliwość to “zimny lut”. Problem w tym, ze nie mam zielonego pojęcia gdzie on mógł wystąpić i jakie luty powinienem poprawić w przypadku kiedy nie jest wyświetlany dany kolor…

Osoby które znają się na takich rzeczach bardzo proszę o pomoc gdzie i jak mogę znaleźć powód złego działania monitorka.

Z góry bardzo dziękuję za sensowne odpowiedzi.

Sprawa nr 1

Skoro nie wiesz, to jak sobie wyobrażasz zdalne sterowanie naprawą ?

Proponuję skorzystać z pomocy znającego się na rzeczy Kolegi lub serwisu.

Sprawa nr 2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Sprawa nr 3

W Twoim podpisie widnieje obrazek, którego parametry są

sprzeczne z regulaminem. Proszę dostosować go do wymogów.

kable i styki w porządku ?

sprawdź na i kartę graficzną i monitor na innym monitorze.

Gdybym wiedział to bym nie pytał… to mi się wydaje dosyć logiczne.

Jeżeli ktoś się na tym zna to pokieruje mnie na której PCB mam tego szukać, głównej, lub na tej z tyłu kineskopu, ewentualnie może da mi znać że to wina jakiegoś kabelka… czy coś w tym stylu.

Inne sprawy o których mówiłeś zmienione…

Wyraźnie napisałem, że: