Utrata pakietów Vectra

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czym mogą być spowodowane problemy o których zaraz napiszę.

 

Chodzi o to, że od wczoraj około godziny 16 jest problem z pakietami (wczoraj była awaria i po przywróceniu występuje problem). Dzwoniłem do mojego dostawcy internetu i kazano mi zpinować bramę domyślną w której także utrata występowała ale nie powiedziano mi czemu tak się dzieje. Czy jest to wina moja czy jednak coś u nich się zepsuło?? Czy jestem w stanie sam to naprawić?

Do tego przez te utraty pakietów strasznie skacze ping, a czasami nawet pada internet. Jeżeli to może jakoś pomóc to dodam taką informacje, że router włączał się ostatnio 40 minut gdzie przed tą awarią sieci zajmowało mu to z kilka sekund.

Nie jestem pewny ale czy może to być spowodowane jakąś usterką mojego routera bo u mojego kolegi którego ta awaria także dotyczyła wszystko jest dobrze i może bez problemów korzystać ze swojej usługi.

 

Widziałem, że w kilku tematach prosiliście o pingowanie waszej strony i dodaje plik na którym widać wszystko dokładnie.

dobre.txt

Zobacz czy bez routera jest to samo. Bo pingując bramę domyślną domyślam się, że pingowałeś własny router, nie Twojego ISP.

Możesz mi to wytłumaczyć bo aż tak się nie znam ;p. Chodzi Ci o to, żebym pingował puszkę którą dostałem od dostawcy? Bo jeżeli tak to trochę źle wytłumaczyłem. Ja akurat tak mam swój komputer podłączony, a drugi przez router. Do tego nawet przez Wifi pakiety są tracone.

Jeśli straty są przy pingowaniu urządzenia dostawcy, to oni powinni rozwiązać ten problem. Napisz jak dokładnie masz wszystko podłączone.