Utrata pakietów Vectra


(Miedziak81) #1

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czym mogą być spowodowane problemy o których zaraz napiszę.

 

Chodzi o to, że od wczoraj około godziny 16 jest problem z pakietami (wczoraj była awaria i po przywróceniu występuje problem). Dzwoniłem do mojego dostawcy internetu i kazano mi zpinować bramę domyślną w której także utrata występowała ale nie powiedziano mi czemu tak się dzieje. Czy jest to wina moja czy jednak coś u nich się zepsuło?? Czy jestem w stanie sam to naprawić?

Do tego przez te utraty pakietów strasznie skacze ping, a czasami nawet pada internet. Jeżeli to może jakoś pomóc to dodam taką informacje, że router włączał się ostatnio 40 minut gdzie przed tą awarią sieci zajmowało mu to z kilka sekund.

Nie jestem pewny ale czy może to być spowodowane jakąś usterką mojego routera bo u mojego kolegi którego ta awaria także dotyczyła wszystko jest dobrze i może bez problemów korzystać ze swojej usługi.

 

Widziałem, że w kilku tematach prosiliście o pingowanie waszej strony i dodaje plik na którym widać wszystko dokładnie.

dobre.txt


(roobal) #2

Zobacz czy bez routera jest to samo. Bo pingując bramę domyślną domyślam się, że pingowałeś własny router, nie Twojego ISP.


(Miedziak81) #3

Możesz mi to wytłumaczyć bo aż tak się nie znam ;p. Chodzi Ci o to, żebym pingował puszkę którą dostałem od dostawcy? Bo jeżeli tak to trochę źle wytłumaczyłem. Ja akurat tak mam swój komputer podłączony, a drugi przez router. Do tego nawet przez Wifi pakiety są tracone.


(roobal) #4

Jeśli straty są przy pingowaniu urządzenia dostawcy, to oni powinni rozwiązać ten problem. Napisz jak dokładnie masz wszystko podłączone.