Utrata pliku [shift + del] Jak odzyskać?

Witam,

Wczoraj podczas testów oprogramowania do wirtualizacji omyłkowo usunąłem folder w którym miałem 2 pliki, gdzie 1 z nich to dysk wirtualny maszyny. Na tym dysku posiadałem calutki projekt trzech serwisików www i mnóstwo kodu php itp. Zbieranie i tworzenie tych danych trwa jakoś od stycznia tego roku więc to spora i bolesna strata. Usunąłem ten plik metodą ‘shift + delete’ (z pominięciem kosza) a zaraz po tej operacji skopiowałem pewien plik innego v. dysku (ok 1.3 gb i na tej samej partycji) i możliwe, że plik został nadpisany ale nie musiał. Szukam więc sposobu na odzyskanie tego pliku a wiem, ze ich nie brak. Zmieniłem jednak zdanie po tym, jak próbowałem go odzyskać - jak dotąd niezawodzącym mnie programem - ‘EasyRecovery Professional’. Jednak po obadaniu tym programem dysku do niczego nie doszedłem bo poprostu “nie widzi” tego pliku ani w ogóle folderu w którym się znajdował. Począłem więc szukać wiecej aplikacji do tego celu i jak narazie nic. Proszę was więc o pomoc w tym problemie. Może ktoś z was był w takiej sytuacji i wie jak z niej wybrnąć. Dodam też, ze plik NIE znajduje się na partycji systemowej oraz na partycji na której się znajdował plik od tamtej pory nie tworzyłem, nie edytowałem ani nie usuwałem plików.

Programy, którymi nic nie wskórałem:

* PC Inspector File Recovery

* Recover My Files

* R-Studio

Pozdrawiam.

// Jeśi zły dział proszę przenieść.

:slight_smile: Spróbuj programem Recuva. W ustawieniach zaznacz Deep Scan. Niby niepozorny ale czasem daje radę :wink: