Utrata połączenia ROUTER LINKSYS WRT54GC


(Ciaper79) #1

Zakupiłem w/w router. Internet mam z Aster (tv kablowa).

Router zainstalowałem sam, na podstawie instrukcji szybkiej instalacji (proste jak budowa cepa i nie wiem o czym piszą niektórzy, ze konfiguracja routera to straszna rzecz).

Mam jednak jeden problem - kilka razy dziennie router traci połączenie i muszę go wyłączyć/włączyć do prądu i wtedy działa od nowa.

Dlaczego tak jest ? Czy powinienem coś dodatkowo ustawić ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


(Ogry5000) #2

routery tak mają, ja mam edimaxa przed awarią serwera sieciowego też musiałem go często resetować bo się strony nie ładowały, jednak gdy admin postawił na nowo serwer (jak się domyślam z innymi ustawieniami) to od tej pory ani razu nie miałem zwiechy


(Ciaper79) #3

Że co ?

Niemożliwe, żeby routery "tak miały" !!

Że niby normalne, że ot tak sobie gubią połączenie z internetem ...


(Agatonster) #4

ciaper79 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Chris47) #5

Witam.

Mam podobny problem, który jest opisany w temacie. Dostawca internetu to kablówka, a do routera mam podłączony PC, laptop i obudowę sieciową. Po średnio 24h od włączenia routera transfer między laptopem a obudową przez WiFi spada z 2 MB/s do około 80 KB/s. Później połączenie nie działa już w ogóle i router trzeba resetować. Wtedy wszystko wraca do normy. Co może być powodem takiego zachowania? Dodam, że router się tak zachowuje nawet wtedy, gdy nie ściągam torrentów.