Utrata połączenia ROUTER LINKSYS WRT54GC

Zakupiłem w/w router. Internet mam z Aster (tv kablowa).

Router zainstalowałem sam, na podstawie instrukcji szybkiej instalacji (proste jak budowa cepa i nie wiem o czym piszą niektórzy, ze konfiguracja routera to straszna rzecz).

Mam jednak jeden problem - kilka razy dziennie router traci połączenie i muszę go wyłączyć/włączyć do prądu i wtedy działa od nowa.

Dlaczego tak jest ? Czy powinienem coś dodatkowo ustawić ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

routery tak mają, ja mam edimaxa przed awarią serwera sieciowego też musiałem go często resetować bo się strony nie ładowały, jednak gdy admin postawił na nowo serwer (jak się domyślam z innymi ustawieniami) to od tej pory ani razu nie miałem zwiechy

Że co ?

Niemożliwe, żeby routery “tak miały” !!

Że niby normalne, że ot tak sobie gubią połączenie z internetem …

ciaper79 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam.

Mam podobny problem, który jest opisany w temacie. Dostawca internetu to kablówka, a do routera mam podłączony PC, laptop i obudowę sieciową. Po średnio 24h od włączenia routera transfer między laptopem a obudową przez WiFi spada z 2 MB/s do około 80 KB/s. Później połączenie nie działa już w ogóle i router trzeba resetować. Wtedy wszystko wraca do normy. Co może być powodem takiego zachowania? Dodam, że router się tak zachowuje nawet wtedy, gdy nie ściągam torrentów.