"utwórz nową sieć bezprzewodową" w menadżerze sieci ubuntu

Mam pytanie czy funkcja utwórz nawą sieć bezprzewodową w menadżerze sieci (tej ikonce gdzie się np. łaczy z wi-fi) sluży do tworzenie siei wi-fi bez rotera i czy jest na zawsze czy tylko chcilowa???

Prawdopodobnie chodzi o to, że ręcznie możesz dodać daną sieć, której, np. karta sieciowa nie wykrywa lub nazwa jest ukryta. Pokaż zrzut ekranu, bo tak nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Pozdrawiam!

nie to coś innego bo jest też połacz z uktytą siecią. A screen nie chce się zrozbić. ale znalażłem obrazek w necie: http://openlinksys.info/images/photoalb … twork.jpeg

Być może tworzy to nową sieć typu ad-hoc. W wicd też jest taka opcja. A do tworzenia sieci bez routera, że by twoja karta służyła jako router zainteresuj się hostapd.

Sprawdziłem u siebie, w tym przypadku możesz podać nazwę sieci, która się nie wyświetla i z nią połączyć, ale możesz stworzyć też sieć Ad-Hoc, ogólnie w zarządzaniu połączeniami też możesz to zrobić.

Pozdrawiam!

czyli to teką sieć wi-fi która się kasuje po wyłączeniu kompa?? czy idze przez to udospępnić net kaplowy lub z innego modemu??

Nie powinna się kasować, gdyż system ją zapamiętuje. Połączenia można bez problemu udostępniać. Napisz może dokładnie jak wygląda sytuacja i co chcesz osiągnąć, wtedy można pisać jakieś konkrety.

Pozdrawiam!

A można udostepniać połaczenie pppoe (skonfigurowane prez pppoeconf) bo chce zrobić tymczasowe wi-fi by mogłem kożystać z netu na komie.

Tak, jeżeli to ppoe nie korzysta z tej samej karty (nie wiem jak tam się łączysz), bo nie da się na jednej karcie obsługiwać dwie sieci (przynajmniej na typowych kartach).