"utwórz nową sieć bezprzewodową" w menadżerze sieci ubuntu


(adao1003) #1

Mam pytanie czy funkcja utwórz nawą sieć bezprzewodową w menadżerze sieci (tej ikonce gdzie się np. łaczy z wi-fi) sluży do tworzenie siei wi-fi bez rotera i czy jest na zawsze czy tylko chcilowa????


(roobal) #2

Prawdopodobnie chodzi o to, że ręcznie możesz dodać daną sieć, której, np. karta sieciowa nie wykrywa lub nazwa jest ukryta. Pokaż zrzut ekranu, bo tak nie wiem jak to dokładnie wygląda.

Pozdrawiam!


(adao1003) #3

nie to coś innego bo jest też połacz z uktytą siecią. A screen nie chce się zrozbić. ale znalażłem obrazek w necie: http://openlinksys.info/images/photoalb … twork.jpeg


(dragonn) #4

Być może tworzy to nową sieć typu ad-hoc. W wicd też jest taka opcja. A do tworzenia sieci bez routera, że by twoja karta służyła jako router zainteresuj się hostapd.


(roobal) #5

Sprawdziłem u siebie, w tym przypadku możesz podać nazwę sieci, która się nie wyświetla i z nią połączyć, ale możesz stworzyć też sieć Ad-Hoc, ogólnie w zarządzaniu połączeniami też możesz to zrobić.

Pozdrawiam!


(adao1003) #6

czyli to teką sieć wi-fi która się kasuje po wyłączeniu kompa?? czy idze przez to udospępnić net kaplowy lub z innego modemu??


(roobal) #7

Nie powinna się kasować, gdyż system ją zapamiętuje. Połączenia można bez problemu udostępniać. Napisz może dokładnie jak wygląda sytuacja i co chcesz osiągnąć, wtedy można pisać jakieś konkrety.

Pozdrawiam!


(adao1003) #8

A można udostepniać połaczenie pppoe (skonfigurowane prez pppoeconf) bo chce zrobić tymczasowe wi-fi by mogłem kożystać z netu na komie.


(dragonn) #9

Tak, jeżeli to ppoe nie korzysta z tej samej karty (nie wiem jak tam się łączysz), bo nie da się na jednej karcie obsługiwać dwie sieci (przynajmniej na typowych kartach).