Utworzenie partycji


(Ramirez1) #1

Witam ,Chciał bym utworzyć nową partycje na dysku twardym w laptopie( packard bell EasyNote TM85 JN 720NC) a nie wiem jak bo system windows 7 widzę dzisiaj pierwszy raz na oczy .użyłem forumowej szukajki, powiecie pewnie ze nie ale użyłem , znalazłem na forum ze można tym programem easeus partition master , ale ja się boje ze coś spieprzę ponieważ producent utworzył tylko jedną dysk ma pojemność 640 gb, Użyte w tej chwili jest 26 gb free 556 gb.14 gb zajmuje Recovery Partition System reserved 100 mb 582 gb to C (dane z Zarządzanie dyskami).System windows mam po angielsku wiec mam trochę kłopotów angielskiego nie znam na perfekt


(marcin82) #2

No to ściągnij ten program:

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part ... 12861.html

Uruchom go i pokaż screenshot, jak jest przez niego widziany Twój dysk. Chodzi mi o to, czy wyświetli tą ukrytą partycję i żebyś przez przypadek JEJ nie usunął.


(skandyn) #3

Pozdrawiam.


(Ramirez1) #4

marcin 82: jak probowaem zainstalować ten program co link dałeś to pisze w nim tak :The instalation program has detected restrictions imposed by the license agreement for this product.setup cannot continue


(marcin82) #5

No to już nie doradzam w takim razie. Nie wiem, skąd wziął się taki błąd. Program ma w opisie, że powinien działać na Win7. Ja bym to zrobił kompletnie z zewnątrz (bootowalny live-cd), za pomocą tej dystrybucji linuksa i programu GParted na niej zawartego:

http://www.sysresccd.org/Download

Jeśli nie miałeś z linuksem ani z tym programem nigdy do czynienia, to lepiej sam nic nie rób (żeby nie usunąć partycji recovery).

Spróbuj może jakiegoś innego programu o podobnym zastosowaniu:

http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-d ... ws,54.html

Tam też jest opisany GParted, poszukaj.


(MaRa) #6

Po uruchomieniu instalatora Windows 7 będzie takie okienko -wybierz dysk. Będzie tam poniżej opcja zaawansowane (advanced), za pomocą niej można tworzyć partycje.


(Ramirez1) #7

prosze o zamkniecie tematu kolega mi na aqq pomógł